facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-01
 

Ultra-Trail Du Mont Blanc: Triumf zawodników The North Face

Zawodnicy The North Face zdominowali pierwszą dziesiątkę jednego z najważniejszych w Europie biegów terenowych The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, który zakończył się w miniony weekend (29.08) we francuskim Chamonix.
Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Jaz Bragg, przed Mike’iem Wolfem z USA i Hiszpanem Zigorem Iturrieta Ruizem.

Ekstremalne warunki pogodowe oraz troska o bezpieczeństwo biegaczy zmusiły organizatorów do przerwania 166 km wyścigu The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc w piątek, 27 sierpnia, w miejscowości Les Contamines zaledwie 31 km od startu w Chamonix. Poprawa pogody pozwoliła jednak na wznowienie biegu następnego dnia. Drugi start The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc odbył się we włoskim Courmayeur w sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 10:00. Na starcie wyścigu na dystansie 88 km, prowadzącym oryginalną trasą UTMB na odcinku z Courmayeur do Chamonix, stanęło 1 238 biegaczy.

Zawodnicy The North Face zdominowali pierwszą dziesiątkę. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się młody Brytyjczyk Jez Bragg (29 l.), który pokonał  trasą w czasie 10h:30m:37s. Ze stratą 7 min na metę przybył inny zawodnik The North Face – Amerykanin Mikie Wolfe. Hiszpański biegacz Zigor Iturrieta Ruiz zajął trzecie miejsce.

Jez, którego kariera ultra-maratończyka rozpoczęła się w 2004 roku, powiedział: „Emocje wywołane wstrzymaniem biegu tuż po jego starcie sprawiły, że zwycięstwo jest dla mnie jeszcze bardziej znaczące. Jestem szczęśliwy, że ciężka praca i specjalny trening pod UTMB opłaciły się. Błoto i deszcz, które towarzyszyły nam na trasie były wyzwaniem, na które byłem dobrze przygotowany.”

Wśród kobiet najlepsza okazała się Elizabeth „Lizzy” Hawker (UK), która ukończyła trasę w czasie 11h:47m:30s. Jest to trzecie zwycięstwo w UTMB tej wszechstronnej zawodniczki – wcześniej stawała na najwyższym miejscu na podium w 2005 i 2008 roku. W sobotę wyprzedziła drugą na mecie Nere Martinez Urrozola (ESP) o całą godzinę. Zrelaksowana Lizzy skomentowała po biegu: „Przede wszystkim chciałabym podziękować organizatorom, innym biegaczom, wolontariuszom i kibicom, którzy bez względu na pogodę wspierali nas nawet wysoko w górach. To oni wszyscy sprawiają, że UTMB jest tak niesamowitym wydarzeniem.”

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie zawodniczki teamu The North Face - Fernanda Maciel (BRA) zajęła 4. miejsce, a Helen Cospilich (USA) została sklasyfikowana jako 7.  Ponadto debiutująca w towarzyszącym UTMB biegu Courmayeur – Champex - Chamonix (CCC) Kami Semick (USA) zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, przekraczając metę tuż po północy w 14h:56m:02s od startu.

Więcej wywiadów z zawodnikami, organizatorami, wolontariuszami oraz informacji na temat zawodów na:

web/blog: http://eu.thenorthface.com/blog/

facebook - http://www.facebook.com/thenorthface - UTMB®

twitter - http://twitter.com/thenorthface


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com