facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-14
 

Ulotka "UWAGA, LAWINY"

W ramach akcji „Lawinowe ABC” ukazała się ulotka „Uwaga, lawiny”. Jest ona dostępna nieodpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz punktach sprzedaży biletów wstępu do TPN.

Ulotka jest tłumaczeniem szwajcarskiego oryginału, wydanego przez Zarząd Zespołu Szkoleniowego „Zapobieganie lawinom w sportach śnieżnych”, w którego skład wchodzą takie instytucje, jak m.in. Instytut Badania Śniegu i Lawin w Davos, Szwajcarski Klub Alpejski, Federalny Urząd Sportu (BASPO) Szwajcarski Związek Przewodnicki, Armia Szwajcarska, Szwajcarski Związek Narciarski. Wydawcą polskiego przekładu jest Tatrzański Park Narodowy. Polska wersja ulotki powstała dzięki zaangażowaniu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (tłumaczenie z jęz. niemieckiego: Piotr Konopka – ratownik TOPR, opracowanie merytoryczne: Piotr Konopka, Jan Krzysztof – TOPR). Treść ulotki skonsultowana została przez Służbę Lawinową TOPR i Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich oraz dostosowana do warunków tatrzańskich, tzn. wzbogacono ją o zdjęcia tatrzańskie oraz informacje i numery telefonów przydatne w Tatrach.
 
Stanowi kompendium wiedzy na temat lawin, zasad bezpieczeństwa zimą w górach oraz postępowania w razie wypadku lawinowego. Ulotka nie powinna być jedynym źródłem informacji dla użytkowników gór. Wiedza na temat lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach powinna być pogłębiana w teorii i praktyce przez lata, najlepiej pod okiem fachowców.

Ulotkę można nieodpłatnie pobierać z Punktu Informacji Turystycznej TPN przy ul. Chałubińskiego 44 (rondo Jana Pawła II, tzw. rondo kuźnickie). Jest także dostępna w punktach sprzedaży biletów TPN oraz dystrybuowana poprzez partnerów akcji „Lawinowe ABC”.
Dla wszystkich chętnych ulotka do pobrania znajduje się na www.lawinoweabc.pl.


Ulotka została wydana w ramach akcji Lawinowe ABC, której celem jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach. Akcja składa się z szeregu zróżnicowanych działań, głównie o charakterze edukacyjnym. Ideą akcji jest uświadomienie odbiorcom, że działanie zimą w górach wiąże się z koniecznością ciągłego zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności.


Organizatorzy: Tatrzański Park Narodowy, TOPR.

Partnerzy: PZU, Mammut, Pieps, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR, Urząd Miasta Zakopane.

Opieka medialna: Teleexpress, RMF, RMX Maxxx, Gazeta Wyborcza, Góry, Wspinanie.pl, Hivermag, SkiMagazyn.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com