facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-20
 

Uczniowie na szlaku bezpieczeństwa z „Lawinowym ABC”

Tej zimy szlakiem na Kalatówki często podążają grupki uczniów. Ich celem jest centrum lawinowe na Kalatówkach. Po drodze uczą się, czym jest zimowa bezpieczna turystyka w górach, co to są stopnie zagrożenia lawinowego, i do czego służy zestaw „lawinowe ABC”. W centrum lawinowym na Kalatówkach pora na zabawę edukacyjną z użyciem detektora, sondy, łopatki.A wszystko to dzieje się w ramach akcji „Lawinowe ABC” pod opieką pani Małgorzaty Kot – pracownika Działu Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego. Do tej pory odbyło się 12 wycieczek, w planie są kolejne - na początku marca. Niestety przykrą wiadomością jest fakt, że nie ma już wolnych terminów! Limit wycieczek na ten sezon został wyczerpany, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeśli tylko dopisze przyszła zima, TPN w ramach akcji „Lawinowe ABC” zorganizuje kolejne wycieczki. Dodajmy, że jest to propozycja bezpłatna, z której korzystać mogą gimnazja oraz szkoły podnagimnazjalne. Z tej możliwości tej zimy skorzystali (bądź skorzystają – na początku marca) uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem, Gimnazja nr 1 i 2 w Zakopane, Gimnazja w Leśnicy, Frydmanie, Bukowinie Tatrzańskiej, Sierockiem, Nowem Bystrem i Zębie. Cieszy fakt, że młodzież z Podhala ma możliwość edukacji związanej z bezpieczeństwem w tak bliskich górach. 

To już czwarta edycja akcji Lawinowe ABC, której celem jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach. Akcja składa się z szeregu zróżnicowanych działań, głównie o charakterze edukacyjnym. Jej ideą jest uświadomienie odbiorcom – wszystkim zainteresowanym zimową działalnością w górach, że wiąże się ona z koniecznością ciągłego zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności. 

 

Organizator: Tatrzański Park Narodowy, TOPR

Partnerzy: PZU, Mammut, Pieps, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com