facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-27
 

Ucieczka na szczyt - wydanie II poprawione

Po kilku miesiącach od ukazania się książki Bernadette McDonald "Freedom Climbers" na rynku angielskojęzycznym, można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny.
 W końcówce 2011 roku książka "zgarnęła" wszystko, co było do "zgarnięcia" w tej dziedzinie - wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała bardzo prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Licencja została sprzedana do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski zagranicą. 
 
Książka wydana nakładem, wydawnictwa Agora opisuje "Złotą Erę" polskiego himalaizmu, pokazując wkład Polaków w historię światowego wspinania. Autorka spędziła w Polsce sporo czasu, przemierzając ją wzdłuż i wszerz, rozmawiając z wybitnymi himalaistami jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciej Pawlikowski, Maciej Berbeka i innymi. 
 
Oczywiście w bogato ilustrowanej książce nie zabraknie wspomnień o Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku, Tadeuszu Piotrowskim i wielu, wielu innych.
 
Niewątpliwie "Ucieczka na szczyt" to dla każdego miłośnika gór i alpinizmu pozycja obowiązkowa.
 
"Rutkiewicz, Kukuczka, Zawada, Wielicki, Hajzer, Lwow, Majer, Pawłowski. Patrząc im w oczy widziałam, że są nieustraszeni w wytyczaniu nowych dróg. Odporni na cierpienie. A to jest istota sukcesu bezlitosnych zimowych wejść na najwyższe szczyty ziemi." ”Ucieczka na szczyt” - kanadyjska dziennikarka Bernadette McDolad na tropie trwającego 20 lat fenomenu polskiej dominacji w Himalajach.
 
"To historia Polaków, którzy w poszukiwaniu wolności rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie - a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty świata."
Krzysztof Wielicki, sławny alpinista i himalaista
 
"Bernadette McDonald dokumentuje najważniejszy, polski rozdział w historii wspinaczki w Himalajach."
Reinhold Messner Pierwszy zdobywca Korony Himalajów.
Tytuł: „Ucieczka na szczyt. Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka"
Wydanie II, poprawione.
Autor: Bernadette McDonald 
Wydawca: AGORA SA
Miejsce i rok wydania: Warszawa, styczeń 2012
Liczba stron: 384
Oprawa: twarda
Wymiary: 170x220 mm
 
Książkę możecie kupić tutaj
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com