facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-12
 

Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza wszystkich na spotkanie z Robbem Maciągiem. W ramach slajdowiska z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz…” Robb opowie o tym, jak powstała jego najnowsza książka.
Jedwabnym szlakiem gościnności – pod takim hasłem Wydawnictwo Bezdroża rozpoczyna promocję najnowszej książki pt. „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku” Roberta Robba Maciąga - dziennikarza, fotografa i podróżnika.

Robert Maciąg podróżował Jedwabnym Szlakiem - szlakiem kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód. Szlakiem, na którym rodziły się opowieści i legendy. "Tysiąc Szklanek Herbaty" wbrew pozorom nie jest książką o Jedwabnym Szlaku, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy nim podążają i o tych, którzy mieszkają na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie.


„Ledwo pojawiały się pierwsze domy kolejnej wsi, a rozbrzmiewały nowe nawoływania, następne zaproszenia. Znów była kawa z kardamonem i znów herbata. Herbata była zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu. Od Damaszku przez Azję Środkową do Chin.” - Robert na ponad 300 stronach opisuje i prezentuje (książka jest bogato ilustrowana), na czym polega prawdziwa magia azjatyckiej gościnności. Książka napisana w prawdziwie reporterskim, porywającym stylu, traktuje o kulturach i mieszkańcach odwiedzanych przez autora, azjatyckich regionów.

Robert "Robb" Maciąg
(urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu) - z wykształcenia nauczyciel specjalny, z pasji podróżnik i fotograf. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim wyjechał za granicę. Od 2010 roku mieszka znów w Polsce, w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Jest laureatem konkursu Podróżnik Roku miesięcznika "Podróże" i zdobywcą Travelera miesięcznika "National Geographic". Jest też autorem publikacji Rowerem przez Chiny…, Rowerem w stronę Indii oraz licznych artykułów prasowych. Na co dzień wraz z żoną Anią zajmuje się m.in. fotoreportażem ślubnym. Oboje prowadzą warsztaty o świecie dla szkół oraz fundację Szkoły na końcu świata.

Film promujący książkę:



Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 17.04.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Więcej informacji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com