facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-16
 

Tym razem Wenezuela - nowa droga na Acopan Tepui

W połowie lutego powróciła do kraju z Wenezueli wyprawa realizowana przez Marcina "Yeti" Tomaszewskiego (HiMountain) w ramach projektu "Cztery żywioły".
W wyprawie oprócz Marcina udział wzięli Marcin Szczotka, Jarosław Woćko oraz Wojciech Wandzel. Na miejscu wspomagał ich Cheo Garcia.

Celem wyprawy było wytyczenie nowej drogi na 800-metrowej ścianie Acopan Tepui (2952 m n.p.m.), położonej w środkowej części Wyżyny Gujańskiej, w południowo-wschodniej Wenezueli. Po dziesięciu dniach pracy (w tym dni restowe) powstała nowa linia o nazwie Mystery.

Więcej o wspinaczce na Mystery możecie dowiedzieć się z bloga Marcina "Yeti" Tomaszewskiego w serwisie GORYonline.


Fot. Wojciech Wandzel

Jak na razie Marcinowi udało się zrealizować trzy wyprawy spośród czterech zaplanowanych w ramach projektu 4 żywioły. Wenezuela to żywioł wody, wilgoci, wyprawa w tropiki.

"4 żywioły ewoluowały, z projektu solowego na partnerski. I tak na razie pozostanie. Kolejną moją wyprawą w tym roku (jesień 2010), ale już poza projektem, będzie próba wytyczenia nowej drogi na dziewiczej monolitycznej ścianie Segerengpu w Chinach. Moimi partnerami będą Adam „Siwy” Pieprzycki i Robert „Roko” Rokowski" - pisze Marcin na stronie projektu.

Trzymamy kciuki za realizację planów.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciej Piera
 
2019-08-14
GÓRY
 

Pożegnanie Andrzeja Kłosa (1951-2019)

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-08-09
GÓRY
 

Zmarł Maciej Kuczyński (1929-2019)

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com