facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-07
 

Tybet nielegalny (25 maja, Kraków)

Jak wjechać do Tybetu bez pozwolenia? Jak zrobić niekomercyjny i nielegalny trekking pod Mt. Everest? Odpowiedź jest prosta - pod plandeką chińskiej ciężarówki...
Jak wjechać do Tybetu bez pozwolenia? Jak zrobić niekomercyjny i nielegalny trekking pod Mt. Everest? Odpowiedź jest prosta - pod plandeką chińskiej ciężarówki, chowając się przed chińskim wojskiem, omijając chińskie posterunki i check pointy! Emocji będzie bardzo dużo!

Artur Matysik - biolog molekularny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotograf, członek Stowarzyszenia Nikon Klub Polska. Obecnie zajmuje się cyfrową obróbką obrazu oraz fotografią branży life science. Paralotniarz, miłośnik mikroskopii oraz pasjonat niskobudżetowych podróży, których celem jest droga sama w sobie.

Świetne zdjęcia gwarantowane!

Autor o pokazie: Mount Kailash, położony w paśmie Gangdisê w Transhimalajach jest świętym miejscem dla wyznawców hinduizmu (zwany przez nich górą Meru, będący Osią Świata i domem Śiwy), buddyzmu, dżinizmu oraz bön. Od tysięcy lat pielgrzymi pokonują rytualną, 52-kilometrową trasę dookoła góry. Podobnie i nasza ekipa przyjaciół postanowiła przez Ukrainę, następnie Rosję, Kazachstan i Kirgizję dostać się do Tybetu, by przejść rytualny trekking wokół Mt Kailash. To był jednak dopiero początek przygody, gdyż zasadniczym celem tego wyjazdu było przedostanie się w rejon Everestu i trekking pod północno-wschodni Everest Base Camp, gdzie obok najwyższej góry świata czekać miał na nas przepiękny widok na ośmiotysięczniki Lhotse oraz Makalu. Niestety, przez skomplikowaną sytuację polityczną, brak możliwości wydania odpowiednich pozwoleń czy choćby przedłużenia wiz, nasze plany okazały się absolutnie niewykonalne... ale tylko z teoretycznego punktu widzenia ;)

Przyjdź, zobacz zdjęcia i posłuchaj jak było w praktyce.

Kiedy: 25.05,godz. 19.00
Gdzie: Klub Podróżników Śródziemie (Pl. Wszystkich Świętych 8, Kraków)

Źródło: klubpodroznikow.eu
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com