facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-23
 

Turyści oszukali ratowników i chcieli użyć śmigłowca TOPR-u jako taksówki

W piątek ratownicy zostali wezwani na Orlą Perć, jak im zgłoszono - jedna osoba źle się czuła i nie była w stanie zejść samodzielnie.

Mężczyzna poprosił o pomoc dla swojej 50-letniej żony. Stwierdził, że jest ona wyczerpana i nie może zejść ze szlaku o własnych siłach. Ratownicy zaproponowali, że przyjdą na miejsce i sprowadzą kobietę na dół.

Wtedy turysta stwierdził, że stan jego żony gwałtownie się pogorszył i ma ona dolegliwości sercowe. W takiej sytuacji TOPR-owcy podjęli decyzję o wysłaniu na miejsce śmigłowca. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce i chcieli zabrać do śmigłowca kobietę - mąż turystyki, jej synowie i narzeczona jednego z nich zażyczyli sobie również transportu śmigłowcem.

TOPR śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala przetransportował jedynie kobietę, której stan na szlaku miał się pogorszyć. W Zakopanem okazało się jednak, że miała jedynie podwyższone ciśnienie. 

To nie pierwszy tego typu przypadek - nieoficjalnie wiadomo, że coraz częściej dochodzi do takich sytuacji w polskich Tatrach, jednak TOPR nie ma uprawnień do wyciągania konsekwencji wobec takich zachowań. 

Czytaj całosć na: http://www.e-gory.pl/
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-12-22
GÓRY
 

Obóz Grupy Młodzieżowej PZA w Morskim Oku

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2020-11-27
GÓRY
 

Tatry - jesienna nowa droga na Osterwie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com