facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-16
 

Trzynaście Śnieżnych Olbrzymów (22 października, Warszawa)

Zapraszamy na pokaz fotografii Łukasza Supergana z wyprawy w Alpy szwajcarskie i francuskie.
W czwartek 22 października 2009 zapraszamy na pokaz fotografii Łukasza Supergana z wyprawy w Alpy szwajcarskie i francuskie. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, sala 219
Termin: 22 października 2009 r., godz. 18:30


Moim celem było zdobycie, w ciągu jednego miesiąca, dwunastu alpejskich czterotysięczników. Choć region ten odwiedzany jest przez polskich turystów i wspinaczy, postaram się opisać także jego mniej uczęszczane zakątki i szczyty.

Opowiem o wspinaczce wysokogórskiej oczami nowicjusza, postaram się wprowadzić Was na kilkanaście alpejskich kolosów, z których wiele okazało się szkołą wytrwałości. Brak tlenu podczas pierwszego wejścia na 4000 metrów, samotna wspinaczka długimi graniami, walka z pogodą, sprzętem i własnymi słabościami, gorycz porażek, błądzenie w labiryntach lodowych szczelin i najpiękniejszy wschód słońca w życiu, a do tego garść całkiem subiektywnych refleksji na temat ludzi, których spotkałem na mojej drodze.


Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa i Stowarzyszenie Studentów "Geoida".

Źródło: e-gory.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com