facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-08-03
 

Trzecia edycja Pucharu Świata we wspinaczce na czas

W najbliższy weekend w włoskiej dolinie Daone odbędzie sie 3 edycja Pucharu Świata 2011 we wspinaczce na czas. Tradycyjnie areną zmagań będą drogi ułożone na zaporze wodnej.

Na miejscu pojawi się silna reprezentacja Polski w składzie: zawodniczka Skarpy Lublin Monika Prokopiuk, Klaudia Buczek z MKS Tarnovia (Salewa), Edyta Ropek (MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team), Łukasz Świrk z SMG Lubin (Columbia), Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów oraz Paweł Sikora (niezrzeszony)


Zapora w Daone. Fot. Arkadiusz Kamiński

Zawody na słynnej tamie należą do najbardziej wymagających, ze względu na trudność i długość poszczególnych tras (25 metrów). Dlatego polska ekipa trenuje tam już od dwóch tygodni.Edyta Ropek zwyciężyła już trzykrotnie w Daone. Fot. Arkadiusz Kamiński

„Zawody w Daone są wymagające dla zawodników, długie biegi są niezwykle wyczerpujące, do tego dochodzi wysokość, gdyż tama usytuowana jest powyżej 1700 m.n.p.m. Do Daone jadę walczyć o punkty do rankingu, zawody te z pewnością będą trudne, w tym sezonie mamy kilku mocnych zawodników, którzy przygotowywali sie specjalnie pod Daone.” – komentuje Edyta Ropek.

Źródło: edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com