facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

TryTool 2016 - podsumowanie

Szósta edycja Trytoola przeszła już do historii. Bardzo nam miło, że udało się nam przykuć uwagę przeszło 300 osób, które przewinęły się w to słoneczne, sobotnie przedpołudnie przez zawody, warsztaty, sektory ABC, czy po prostu ognisko z kiełbaskami :-).

Fotogalerię Piotra Drożdża znajdziecie TUTAJ.

Jak co roku Trytool niósł z sobą spory ładunek wiedzy dotyczącej działalności zimą w górach - ci zupełnie początkujący, ci trochę zaawansowani, jak i sami zawodnicy mogli znaleźć coś dla siebie. 

Ale po kolei - najpierw trzeba było się zarejestrować w biurze zawodów, gdzie uczestnicy mogli odebrać nasze ulotki, kupony na Fortecę,  zamówione koszulki, przygotowane przez firmę Attiq, z grafiką autorstwa Kasi Kowalskiej z Climbe czy też buffki trytoolowe, których wzór został zaprojektowany przez Wojtka Buchtę





Warsztaty i ABC

O 9 wystartowały pierwsze warsztaty w których Jasiek Kuczera (IWW PZA, Hardrock) zaprezentował, dla zupełnych świeżaków, sprzęt używany do wspinaczki i turystyki zimą. Można było się dowiedzieć czym się różni czekan od dziabki, które raki wybrać - automatyczne czy paskowe itp. Można też było na tych warsztatach zobaczyć najnowsze modele raków Petzl, jak i później z nich skorzystać w sektorze ABC. 

Później Jasiek poprowadził, cieszące się jak co roku powodzeniem, warsztaty z bezpiecznego poruszania się w terenie górskim zimą. Jak trzymać czekan na stromym zboczu, jak się związać i klarować linę, przy poruszaniu się z lotną asekuracją - to i wiele innych patentów można było usłyszeć podczas jego warsztatów. 

Ostatnim akcentem wykładów Jaska były warsztaty dla zaawansowanych, na których zaprezentował on zawartość swojego plecaka, która zwykle bierze na trudne wspinaczki zimowe. Było też trochę o logistyce planowania przygotować pod trudną drogę - chętnych do wysłuchania tych patentów nie brakowało. 

Zima w tym roku nie była dla nas łaskawa (dodatnie temperatury), niemniej nie przeszkodziło to nam zorganizować warsztaty z ABC lodowego (prowadzonych przez Jaśka i Damiana), na których można było m.in. zobaczyć jak się wkręca śrubę lodową (Petzl Laser Speed), jak założyć Abałakowa. Całość tych warsztatów odbywała się na blokach lodowych, które w tym roku są dziełem krakowskiej firmy ICE24

Pewnym uwieńczeniem zmagań z lodem były rozegrane na sam koniec imprezy zawody we wkręcaniu śrub lodowych na czas. Dodatkową atrakcją była możliwość zmierzenia się w nich z Adamem Bieleckim, który co dopiero wrócił z wyprawy na Nanga Parbat.

Równolegle do prezentacji Jaśka, Damian Granowski (Drytooling.com.pl) dawał pokaz swojej mocy i metodyki treningu drytoolowego na specjalnie przygotowanym na okazję Trytoola trenażerze. Była tez okazja zobaczyć, jak i samemu spróbować, jak wygląda trening na łańcuchu drytolowym (zwanym w środowisku łańcuchem Makara).

Damian wprowadzał też zgromadzonych zarówno w arkana podstaw wspinaczki drytolowej, jak i w bardziej zaawansowane jej aspekty podczas pokazów praktycznych. 

Jak co roku Tomek Pawłowski zaprezentował sprzęt do ratownictwa lawinowego (ABC) i podstawy jego używania. Niestety warunki nie pozwoliły na przeprowadzenia zaplanowanych ćwiczeń praktycznych w terenie.

Niedaleko stanowiska Tomka ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR pokazywali jak należy prawidłowo skompletować apteczkę na zimową turę oraz przypomnieli zebranym procedury dotyczące pierwszej pomocy. 

Ciekawą atrakcją dla osób z zacięciem kulinarnym był pokaz Maśka Chmieleckiego, który podzielił się swoimi patentami na odżywianie i gotowanie podczas zimowej działalności górskiej, zarówno w Tatrach, jak i górach wysokich. 

Czujność i refleks na warsztatach dawał szanse na wygranie atrakcyjnych nagród wśród których znalazły się świetne książki górskie podarowane przez Sklep Podróżnika, przewodniki po Garbie Tenczyńskim ufundowane przez Rafała Nowaka, czy też koszulki firmy Petzl

Równolegle z warsztatami każdy chętny mógł spróbować swoich sił w drytoolingu na specjalnie przygotowanych w tym celu sektorach ABC – pod czujnym okiem członków i instruktoró KW Kraków, przy użyciu najnowszego sprzętu, specjalnie w tym celu dostarczonego przez AMC – dystrybutora marki Petzl


Zawody

Kolejnym żelaznym elementem Trytoola były zawody wspinaczkowe – tym razem w nieco odświeżonej formule. Oprócz konkurencji zespołowej, rozegranej w tym roku tylko w dwóch kategoriach – męskiej i mieszanej, rozegrana została również konkurencja indywidualna. Co ciekawe, aby chociaż odrobinę wyrównać szanse lokalsów i gości, a także wprowadzić trochę novum w wywspinany i wyeksplorowany do cna możliwości Zakrzówek, konkurencja indywidualna została rozegrana na specjalnie w tym celu spreparowanych – za pomocą ograniczników i wyznaczonych sekwencji - drogach. I tak, konkurencję męską wygrali zespołowo Kuba Ciechański i Kuba Kokowski indywidualnie  Brunon Józefczyk, konkurencję mieszaną  - Przemysław Patelka i Barbara Kościelniak, natomiast wśród dwóch pań startujących w konkurencji indywidualnej silniejsza okazała sie być Karolina Ośka. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

 

Wśród nagród jakie zostały wręczone zawodnikom były najnowsze modele rękawic Monkey’s Grip, czy też stylowe koszulki Buff ufundowane przez E-pamir. Dla tych, którzy cenią sobie styl i kolor, Craftic Climbing przygotował kolorowe woreczki na magnezję. 

Dużą atrakcją na sam koniec było losowanie nagród wśród uczestników zawodów - można było wygrać kurtkę puchową, ufundowaną przez firmę Pajak.

Nad całą areną warsztatów i zawodów górowała spektakularna tyrolka, założona i obsługiwana przez Akademicki Klub Przewodników Tatrzańskich


Taterniczek dzieciom

W tym roku postaraliśmy się, a konkretnie fundacja Taterniczek, o przygotowanie atrakcji dla tych najmłodszych. Poszukiwanie skarbu w uroczysku Skałek Twardowskiego okazało się świetną zabawą na kilkunastu dzieciaków, którzy na koniec zmagać otrzymali zasłużone nagrody. 


Dziękujemy

W organizację tegorocznego Trytoola było zaangażowanych ponad 50 osób (wg naszych rachunków 54) z KW Kraków i nie tylko. Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie i zainteresowanie – Wasza liczna obecność po raz kolejny utwierdziła nas w przekonaniu, że Trytool powinien mieć swoje stałe miejsce na kalendarzu klubowych imprez. Do zobaczenia za rok!

Całość imprezy nie odbyła by się bez wsparcia medialnego wspinanie.pl (patron główny), goryonline.com, taternik.org, brytan.com.pl, goryonline.pl, climb.pl, portalgroski.pl, drytooling.com.pl oraz Gazety Krakowskiej.

Warto też wspomnieć, że w ramach przygotowań do zawodów (jak i pozostawienia wartości dodanej po imprezie) wzmocnione zostały solidną linką stalową (ufundowaną przez firmę  Fremel) stanowiska na Małym Murze w sektorze drytoolowym. 

Zapraszamy na stronę FB Trytool – znajdziecie tam liczne galerie zdjęć z imprezy. 

Trytool 2016. Imprezę organizuje KW Kraków pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Sponsorem Głównym i współorganizatorem imprezy jest firma AMC, dystrybutor marki Petzl. 

 

Bartłomiej Klimas / Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków


 

 


 

 


 


 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Try Tool 2016 - wyniki i galeria zdjęć

Komentuj 0
KW Kraków
 
2016-01-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trytool 2016 – odliczanie czas zacząć!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
KW Kraków
 
2015-11-25
GÓRY
 

Trytool 2016 – wszyscy na Zakrzówek!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com