facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-03-12
 

Trytool 2013 - podsumowanie

10, 30, 50 – całkiem nieźle, 60, 80, 90 – ok, zaczyna się robić poważnie, 120, 130 i w końcu ponad 150 – tyle osób wypełniło ankietę zgłoszeniową na Trytool, a tak właśnie wyglądały nasze reakcje na jej postępy :)
 

 
Trytool. Fot. Ola Tyrna

Zakładaliśmy, że jak pojawi się chociaż połowa z zainteresowanych, to będzie duży sukces – tymczasem do biura Trytoola finalnie zapisało się 111 osób, nie licząc osób, które brały udział w wykładach i zajęciach, nie zapisując się na listę.

W końcu start – wędki zawieszone, drogi w nowym sektorze ABC i D-Z oczyszczone – godzina 9 rano z małym okładem, piękna pogoda – ruszamy z pierwszym wykładem – Maćka Ciesielskiego (Arcteryx, Petzl) o podstawach wspinania drytoolingowego i zimowego. Jak się później okazało cieszył się on największą popularnością. Maciek w sposób przystępny i ciekawy omówił podstawowe kwestie dotyczące wspinania zimowego, przydatne patenty i podstawy sprzętowe, w tym nowinki ze sprzętu Petzl`a. Po wykładzie i krótkim quizie z nagrodami wystartowały dwa sektory ABC (w sumie 4 drogi) , gdzie opiekę nad osobami początkującymi sprawowali instruktorzy KW Kraków.
Każdy mógł spróbować drytoolingu, dzięki sprzętowi dostarczonemu przez firmę Petzl: do testowania były raki i czekany oraz uprzęże i kaski z najnowszej kolekcji.

Dostępne na miejscu też były buty (prawie wszystkie rozmiary:)), nie było zatem problemów z dopasowaniem sprzętu.
Jednocześnie ruszył też sektor dla zaawansowanych, gdzie bardziej wprawni uczestnicy mogli się zmierzyć z nowymi drogami z zakresu M5-M6.

Sektory ABC cieszyły się dużą popularnością praktycznie do samego końca imprezy. Od samego początku do końca imprezy można też było ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbasę, czy też napić się gorącej kawy i herbaty, osładzając je krówkami Petzl’a. :-) W międzyczasie wystartował kolejny wykład, tym razem prowadzony przez Michała Króla (Directalpine, Petzl). Michał początkowo omówił bardziej zawansowane aspekty wspinania zimowego i treningu, by następnie na przygotowanej specjalnie belce drewnianej przedstawić kilka technik wspinaczkowych przydatnych w mocnym przewieszeniu i dachu. Tak więc były czwórki, dziewiątki i mocne przybloki. Każdy mógł spróbować sił, zmierzyć się z drewnianą belką i nieubłaganą grawitacją. Ten element wykładu okazał się dla wszystkich najbardziej widowiskowy. :-)
 


 
Fot. Ola TyrnaPo krótkiej przerwie Michał z Maćkiem podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie wspinania w wielkiej ścianie, biwaków, holowania worów itp. Można było zobaczyć, jak wygląda portaledge i usłyszeć, jak wygląda w nim biwak w ścianie. Ostatnim, chyba najbardziej widowiskowym punktem programu, były zawody we wkręcaniu śrub lodowych na czas. Ze względu na niesprzyjającą aurę do dyspozycji zawodników były średniej wielkości bloki lodowe, jednakże jak się później okazało, nie przeszkodziło im to zupełnie w dobrej zabawie i współzawodnictwu :)
 


 
Fot. Ola Tyrna

Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą atmosferę. Cieszy nas taka popularność drytoolingu i wspinaczki zimowej. Mamy nadzieję, że nie poprzestaniecie na tych warsztatach, tylko będziecie dalej się w tym kierunku  rozwijać, czy to indywidualnie, czy też w ramach lokalnych klubów wysokogórskich (jak np. KW Kraków).

Liczymy, że impreza spełniła Wasze oczekiwania – jeżeli macie jakieś uwagi i sugestie co do kolejnej edycji – to pod tym linkiem znajdziecie ankietę, w której możecie je zamieścić.

Zapraszamy za rok :)

Zdjecia z imprezy znajdziecie na stronie SWW KW Kraków oraz na profilu AMC na Facebook’u.

Organizator: KW Kraków
Główny sponsor i współorganizator: AMC, dystrybutor marki Petzl.

Już na wiosnę zapraszamy na IV już memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego, którego organizatorem jak co roku jest KW Kraków, a jednym ze sponsorów AMC. Więcej szczegółów wkrótce.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-06-26
HYDEPARK
 

Anna Kamińska - "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet."

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-05-14
HYDEPARK
 

Denis Urubko – „Absurd Everestu”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com