facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Trudniejsze nowości w Czarnorzekach - podsumowanie sezonu „1000 Dróg”

Sezon w czarnorzeckich piaskowcach chwilowo został zastopowany przez duże opady śniegu, choć optymistyczne pogłoski mówią, że to zdecydowanie jeszcze nie koniec. Jeśli warun wróci to najciekawsze ponoć dopiero ma się wydarzyć. 

Tworzywo Sztuczne VI.5+/6 (4R) fot. Katarzyna Michalska

 

 

Korzystając z chwilowej przerwy śniegowej przedstawiam listę trudniejszych ubezpieczonych nowości, które powstały za mają sprawą na Podkarpaciu, a także krótkie podsumowanie całego sezonu.

Jeszcze w sierpniu, korzystając ze środowiskowej rzeszowskiej inicjatywy otwarcia starych projektów, rozwiązałem problem na Kursowej 3 (w przewodniku „Podkarpacie” nr 17) na Kamieńcu, pomiędzy Truskawkowym Filarem a Hard Rock Cafe. Nowość to Tworzywo Sztuczne VI.5+/6 (4R). 

Na nieodległej Słonecznej powstały dwie nowości. Na prawo od Zdartej Płyty razem z Witkiem Mikulskim przeszedłem Wulgarny Pokaz Siły VI.4 (7R), który forsuje obły filar i łączy się ze Zdratą Płytą. W prawej części skały – wąską wschodnią ścianą – wiedzie Kałakuniu VI.5 (?) (5R+RZ) – start drogą Daleki Dodom. Droga ma na razie przejście tylko Witka Mikulskiego i wisi na niej pętelka, ale można próbować. Tej drogi oczywiście nie doliczam do listy.

W sektorze Strzelnicy trudniejszą nowością jest droga Mechanika Kwantowa VI.4+ (6R), która powstała na Aligatorze pomiędzy Baletem a Karabinierami. Współautorką drogi jest Magdalena Trzemżalska. 

Sąsiednia Hokejka doczekała się przejścia wieloletniego projektu w postaci prostowania Pocacaj Se Capka (nr 2 w przewodniku „Podkarpacie”). Zgodnie z wolą autora projektu droga otrzymała nazwę Zundapp VI.5 (4R). 

 

 

Brzozowa Czarodziejka VI.5+ (8R+ST): jedna z najlepszych dróg w Czarnorzekach fot. Katarzyna Michalska

 

W sezonie 2017 przeszedłem łącznie 111 nowych dróg, a do początku grudnia lista autorskich przejść wzrosła do 912 pozycji. Wiele wskazuje na to, że przy Waszym wsparciu i przy zachowaniu podobnej statystyki jak w ostatnich latach, powinno się udać sfinalizować 1000 dróg w 2018 roku. 

Tradycyjnie zachęcam do polubienia profilu akcji na Facebooku oraz do wsparcia projektu poprzez https://zrzutka.pl/vazgjx 

 

 

 

https://www.facebook.com/1000lines/ 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com