facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-01-21
 

TRENTINO – zima po włosku

Trentino – włoski rejon, będący przede wszystkim obiektem marzeń i westchnień miłośników białego szaleństwa.


TRENTINO – włoski rejon, będący przede wszystkim obiektem marzeń i westchnień miłośników białego szaleństwa. I trudno temu się dziwić, biorąc pod uwagę z jednej strony nieporównywalne z żadnym innym miejscem w Europie piękno Dolomitów, z drugiej zaś wysiłki gospodarzy tego uroczego zakątka, zmierzające do jak najlepszego przygotowania zaplecza turystycznego dla odwiedzających Trydent gości.
Doskonale przygotowane stoki (ponad 800 km), nowoczesne i szybkie wyciągi narciarskie, zróżnicowana pod względem cen i standardu baza noclegowa, magia Alp już same w sobie powinny okazać się wystarczającą zachętą do uwzględnienia tego miejsca w planach zimowych eskapad. A przecież znajdą tam coś dla siebie również miłośnicy narciarstwa skiturowego. Na fachową pomoc i opiekę mogą liczyć ci, którzy w uprawianiu sportów zimowych stawiają dopiero pierwsze kroki. 
Największą popularnością wśród turystów cieszy się Dolina Słońca (Val di Sole), a to między innymi ze względu na wyjątkowy mikroklimat – na 10 dni zimowych, przypada aż 8 dni bezchmurnej, słonecznej pogody. Rzesza miłośników skoków narciarskich chętnie odwiedza z kolei Dolinę Fiemme, ze słynną skocznią w Predazzo. To tutaj także, w pobliżu malowniczo położonego Jeziora Garda, leży europejska mekka wspinaczy Arco.   
Na zmęczonych białych szaleństwem i zmaganiami ze skałą czekają urocze zabytkowe miasteczka z kameralnymi knajpkami, gdzie koniecznie należy posilić się przepysznymi wędlinami, serami i spróbować słynnych produktów trydenckich winnic.

11 (150) 2006

(kg)
 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com