facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-03-23
 

Trekking z Hanwag Tatra

Na sezon wiosna–lato 2018 Hanwag przearanżował linię TATRA i rozszerzył ją o lekką, sportową wersję – TATRA LIGHT.


Wyprodukowanie jednej pary butów trekkingowych takich jak Hanwag Tatra to skomplikowany proces. Najpierw trzeba pozyskać wszystkie potrzebne materiały – skórę na cholewkę, metalowe oczka na sznurówki, wodoodporną i oddychającą membranę, sznurowadła, gumową podeszwę... – na jedną parę potrzebne jest 15 różnych materiałów. Te zaś tworzą 54 dopasowane do siebie elementy, które zespół marki składa podczas 123 następujących po sobie kroków. Ten najbardziej popularny model z kolekcji Hanwag Trekking cechuje wysoka stabilność, dopasowanie, elastyczność i wyjątkowa wygoda.

 

 

 

Osiągnięcie takiego rezultatu nie byłoby możliwe bez zaangażowania wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Na sezon wiosna–lato 2018 buty TATRA zostały unowocześnione, a szczególna uwaga została zwrócona na detale. Dodatkowo cała kolekcja została uzupełniona o nowy model TATRA LIGHT, który cechuje się szczególną lekkością, elastycznością i krojem, co czyni z nich świetny wybór na krótkie wycieczki z lekkim plecakiem.

 

TATRA II/ TATRA II LADYNowa Tatra II nadal zachwyca lekkością, trwałą konstrukcją i wysokim poziomem komfortu, ale została wzbogacona o kilka nowych rozwiązań: dwie strefy wiązania sznurowadeł dzięki zastosowaniu specjalnych zaciskowych przelotek w technologii Click Clamps, hak na sznurowadła w górnej części buta dla lepszej stabilizacji języka oraz nowa, lepiej amortyzowana i odprowadzająca wilgoć, podeszwa.W wersji damskiej cholewka z tyłu jest obniżona z uwagi na inny niż u mężczyzn układ anatomiczny łydki. Model Tatra II Lady dostępny jest w wersji z membraną GORE-TEX lub ze skórzaną wyściółką, a także w kilku szerokościach podeszwy: WIDE, NARROW oraz BUNION ze specjalną przestrzenią na haluksa. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, z nowym wyszywanym logo marki na kostce.

 

 

TATRA LIGHT/ TATRA LIGHT LADYGłówną rolę w tym modelu odgrywają niska waga i amortyzująca konstrukcja podeszwy, wykorzystująca technologię Hanwag Integral Light. Zawiera ona zastrzeżoną technologię Hanwag 3D PrismBase oraz zupełnie nową strukturę spodniej części podeszwy, dzięki której jej waga została zmniejszona o 32% (w porównaniu do poprzednich rodzajów podeszew stosowanych w linii TATRA). Obramowanie z TPU podeszwy AW Integral oraz miękka poliuretanowa amortyzacja tworzą razem niezawodną stabilizację. Ponadto Tatra Light oferuje niezwykle ergonomiczną cholewkę, stworzoną dzięki nowej technologii Hanwag LFX (Lateral Flex). Specjalna konstrukcja pozwala na elastyczne poruszanie się cholewki wraz z ruchem nogi, dzięki czemu but wspiera prawidłową pracę nóg i pomaga chronić stawy podczas poruszania się. W damskiej wersji konstrukcja cholewki została dostosowana do damskiej anatomii. Model dostępny jest z membraną GORE-TEX i w kilku kolorach do wyboru."Nowy model Tatra Light posiada jednocześnie mnóstwo najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych – podeszwę Hanwag Integral Light z zewnętrzną warstwą VIBRAM Integral Light z zastosowaniem technologii Hanwag 3D PrismBase oraz LFX w konstrukcji cholewki. Para butów waży jedynie 1200 gram i została stworzona z myślą o turystach preferujących aktywne wędrówki ze sportowym zacięciem. Ten model to mój osobisty faworyt w kolekcji wiosna-lato 2018" – mówi Andreas Settele, szef zespołu ds. badań i rozwoju marki Hanwag.

 

 

HANWAG:

„BORN IN BAVARIA – WORN AROUNDTHE WORLD”(„Stworzone w Bawarii – noszone na całym świecie”). Hanwag – marka powstała w 1921 r. w Vierkirchen, w pobliżu Monachium – to producent najwyższej jakości obuwia do alpinizmu i trekkingu, wykonywanego w oparciu o tradycyjną, bawarską sztukę rzemieślniczą i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Buty marki Hanwag cechuje idealne dopasowanie, wytrzymałość i materiały najwyższej jakości, a prawie cała produkcja odbywa się w Europie. Oprócz obuwia dziecięcego oraz butów wykonanych w technice podwójnego szwu – wszystkie pozostałe modele oparte są o cementową konstrukcję, która daje możliwość całkowitej wymiany podeszwy. Nacisk na wykończenie i trwałość sprawiają, że buty marki Hanwag to rozwiązanie na lata.

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com