facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-24
 

Trekking wśród Papuasów (25 kwietnia, Kraków)

Żaneta i Jacek Govenlock zabiorą nas w krainę zamieszkałą przez najbardziej tajemniczych ludzi naszej planety - Papuasów.


TKN Wagabunda serdecznie zaprasza we wtorek, 25 kwietnia. Slajdowisko z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..." pt. "Wśród Papuasów", które przedstawią Żaneta i Jacek Govenlockowie.

Żaneta i Jacek Govenlock zabiorą nas w krainę zamieszkałą przez najbardziej tajemniczych ludzi naszej planety - Papuasów. Dolecimy malutkim samolotem do położonego w sercu Nowej Gwinei pasma gór, aby przez tydzień wędrować od wioski do wioski.
Wyprawa na Nową Gwineę miała na celu poznanie życia i obyczajów papuaskich plemion Dani, Yali, Korowai i Kombai w Papui Zachodniej (Irian Jayi). Większa połać wyspy pokryta jest nieprzebytą dżunglą, bez jakichkolwiek dróg. Aby dostać się do odciętych od cywilizacji plemion Papuasów, wyczarterowali od lokalnych misjonarzy samolocik. Z jego pomocą dostali się w niedostępne rejony centralnej Irian Jayi. Stamtąd wyruszyli na trekking od wioski do wioski i zrozumieli wówczas, dlaczego wyprawy w te regiony określane są w literaturze jako podróże w "epokę kamienną" oraz "do krainy ostatnich ludożerców".

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda AE w Krakowie,ul.Rakowicka 27, Kraków.

2006-04-24

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com