facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-09-25
 

Travenalia 2014 w Krakowie

Znamy już program Travenaliów 2014 – jest naprawdę ciekawy. Spotkamy znakomitych podróżników z którymi odwiedzimy ciekawe miejsca na świecie. Spotkamy także wielką rzeszę miłośników podróżowania. W sumie czeka nas wielka przygoda, którą będzie można przeżyć w dniach 25-26 października w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie może Was tam zabraknąć.

Wszystko zaczęło się w roku 2010 od spotkania w czasie imprezy akademickiego klubu turystycznego UJ „Rozdroże”. Bartek Piziak, student geografii i ówczesny szef klubu oraz Andrzej Urbanik, podróżnik i lekarz, szef Katedry Radiologii CM UJ (stał się „ojcem chrzestnym” imprezy i jej dobrym duchem) doszli do wniosku, że na bazie Alma Mater warto stworzyć festiwal podróżniczy, który byłby forum dla globtroterów Krakowa i Małopolski, ale także miejscem, gdzie marzący o podróżach mogliby przekonać się, że podróżowanie nie jest wcale trudne. Pomysł spodobał się władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego i … już pierwsza edycja okazała się sukcesem. Z czasem impreza okrzepła, a jej organizacją zajmują się nie tylko studenci i absolwenci UJ, ale również osoby związane z innymi krakowskimi uczelniami. Obecnie główną rolę odgrywają: serwis podróżniczy Travelbit (www.travelbit.pl), Stowarzyszenie Trawers (www.trawers.turystyka.pl) oraz Koło Geografów UJ. Głównych organizatorów wspomaga także – co roku – liczna grupa woluntariuszy.

Travenalia nawiązują do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już w latach 70. XX wieku. Były to imprezy otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie jak i dla tych, którzy tylko o tym marzyli. Na spotkania do Krakowa przyjeżdżali podróżnicy z całej Polski, ale także dyplomaci z egzotycznych krajów, do których wyjeżdżali wtedy Polacy. Zdarzało się, że serwowano egzotyczne potrawy a czas umilały występy grup tanecznych.

Taką samą formułę przyjęto także dla Travenaliów, które są imprezą o charakterze otwartym i niekomercyjnym (wstęp wolny). Dzięki życzliwości Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego – pod jego honorowym patronatem odbywa się impreza – możemy się spotykać w jednym z najbardziej reprezentacyjnych i najpiękniejszych obiektów konferencyjnych Krakowa – w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (sala dla 1200 osób). Impreza odbywa się także przy współpracy z Miastem Kraków. Przedsięwzięcie wspiera również najstarsze spotkanie podróżników w Polsce – OSOTT (Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów), organizowane od roku 1985.

Travenalia to pokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne, ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem a przede wszystkim znakomici podróżnicy. Wspólnego wędrowania po świecie nie zakłócają konkursy oceniające, kto pojechał dalej, czy też w bardziej ekstremalnych warunkach. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, skąd tylko jeden krok w daleki świat.

fot. arch. Monika Witkowska - gość tegorocznych Travenaliów


 
TRAVENALIA 2014
 
Zespół organizacyjny
Beata Blitek, Maciej Czerski, Bartek Krobicki, Katarzyna Rodacka, Karolina Rybicka,
Grzegorz Smułek, Andrzej Urbanik
oraz członkowie Koła Geografów UJ
 
Obsługa multimedialna
Marcin Jaworski, Krzysztof Urbanik

Szczegółowy program tegorocznej imprezy na http://travenalia.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com