facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-10
 

Trans Gran Canaria - świetny występ zawodników The North Face

Świetny występ Iturriety, Chaigneau i Hawker na The North Face Trans Gran Canaria.
Zigor Iturrieta z Hiszpanii zwyciężył w odbywającym się między 4 a 6 marca br. 123 - kilometrowym ultramaratonie, którego trasa przecina hiszpańską wyspę Gran Canaria. Wśród kobiet triumfowała Lizzy Hawker z Wielkiej Brytanii. Teamowy kolega zwycięzców, Francuz Sebastien Chaigneau, zajął trzecie miejsce.

Biegacze biorący udział w The North Face Trans Gran Canaria rywalizowali przy wyjątkowo chłodnej i wilgotnej jak na tę porę roku pogodzie. 282 zawodników z całej Europy ruszyło w piątek o północy z Playa Del Ingles na trasę wiodącą przez najbardziej górzyste tereny wyspy. Po pokonaniu najwyższego punktu na trasie - 1949 metrów n.p.m. - zawodnicy mieli przed sobą jeszcze długą drogę w dół do Las Palmas de Gran Canaria na północy wyspy.

Hiszpan Zigor Ituritta, nowy członek teamu The North Face, pokazał, że bardzo dobrze czuje się w swoich stronach. Na mecie pojawił się pierwszy z czasem 13 h 22 m 37 s. Siedem minut za zwycięzcą na metę wbiegł Węgier Csaba Nemeth. Sebastien Chaigneau zajął 3 miejsce z czasem 13 h 45 m i 5 s.

Wśród kobiet triumfowała Elizabeth Hawker z teamu The North Face. Czas 15 h 55 m i 47 s dał jej 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga na podium, Hiszpanka Nerea Martinez, dotarła na metę prawie godzinę po zwyciężczyni.


Elizabeth Hawker. Fot. Carlos Díaz-Recio

W czasie The North Face Trans Gran Canaria odbyły się jeszcze trzy biegi na dystansach: 96 km, 42 km i 24 km. W sumie wystartowało w nich 1400 biegaczy z całej Europy.

Więcej informacji na temat imprezy www.transgrancanaria.net.

Już niedługo kolejne ultramaratony The North Face:
The North Face® Laveredo Ultra-Trail, 2 - 3 lipca 2011
The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc, 22 – 28 sierpnia 2011
Więcej informacji na ten temat na stronie www.thenorthface.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com