facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-01
 

Trans - filmowa środa tym razem w czwartek

Klub Podróżników Namaste zaprasza w CZWARTEK 4 października o godzinie 19 :30 na pokaz filmu " Trans" oraz spotkanie z autorami: Elwirą Surdy oraz Alfredem Sosgórnikiem. Wstęp wolny.
Trans to zapis niezwykłej podróży w poszukiwaniu duchowości wschodu. Od Gangesu do himalajskich szczytów. To podróż osobista odbyta z tęsknoty za nieśmiertelnością. ”nie po to, by wiedzieć lecz po to, by nie wiedzieć”, w tej dwunastominutowej wizualnej opowieści wyruszamy do świętych miast hinduizmu, sanktuarium Sikhów i codzienności tybetańskiego buddyzmu.
Ten film ogląda się jednym haustem nie mając pewności, czy to co właśnie zobaczyliśmy było realne. Film został zrealizowany podczas wyprawy do Indii i Nepalu jesienią 2011 r. Pokaz filmu uzupełnia czterdziestominutowa prezentacja multimedialna dokumentująca całość przedsięwzięcia, zawierająca unikatowe zdjęcia, fragmenty filmowe, muzykę i komentarz.

Zwiastun filmu:
http://vimeo.com/35585243

Elwira Surdy - z wykształcenia i zamiłowania fotograf, operator filmowy. Dzięki zdjęciom i materiałom wykorzystywanym w swojej pracy zwiedziła kilka krajów, w tym Kirgistan, gdzie brała udział w Polskiej Wyprawie Narciarsko-Wspinaczkowej Chan Tengri 2004.Podczas podróży dokumentowała przebieg zdarzeń, które finalnie znalazły się w filmie "chantengri.com", dokumencie wyróżnionym na II Krakowskim Festiwalu Górskim oraz na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Pozostając w świecie sportu, zrobiła zdjęcia do kolejnych dokumentów: pod opieką artystyczną Jacka Bławuta "Długodystansowiec" reż. Jacek Szarański, "Stan Snu", "Stan Życia" reż. Alfred Sosgórnik. Pasja podróżowania zaprowadziła ją na Ukrainę, gdzie dokumentowała życie Hucułów przedstawione później w filmie "Ja Hucuł" - opowieść z Karpat Wschodnich reż. Danuta Buchczyk oraz "Wesołych świąt Jura" tej samej autorki. Jej dwa ostatnie projekty, w których brała udział "Oczami Buddów" oraz "Trans" realizowane były na jej ulubionym kontynencie - Azji, do której chętnie powraca zawodowo oraz spędzać wolny czas.

Alfred Sosgórnik - alpinista, ski alpinista, filmowiec i fotograf. Autor nowych dróg na Kedardome w Himalajach Garwahlu i Mituraju w Andach peruwiańskich. Pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć o ekstremalnym charakterze m.in. wyprawy wspinaczkowej na Trango Nameless Tower, narciarsko - wspinaczkowej w góry Tien Szan i Kordyliery Peruwiańskie. Laureat nagrody Kolosy. Autor filmów dokumentalnych o tematyce górskiej i projektu kulturoznawczego "Oczami Buddów" oraz filmu eksperymentalnego "Trans".

Jana III Sobieskiego 27, Katowice
Czwartek 6 października
19:30
Wstęp wolny

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com