facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-15
 

TOUR SALON ma 20 lat!

Najnowsze oferty turystyczne na najbliższe sezony, ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu, regionalne smakołyki, pokazy tańców, liczne konkursy, prezentacje i wystawy – to wszystko znaleźć będzie można podczas jubileuszowej, 20 – tej edycji największych w Polsce targów turystycznych TOUR SALON.
Najnowsze oferty turystyczne na najbliższe sezony, ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu, regionalne smakołyki, pokazy tańców, liczne konkursy, prezentacje i wystawy – to wszystko znaleźć będzie można podczas jubileuszowej, 20. edycji największych w Polsce targów turystycznych TOUR SALON, które odbywają się w tym roku w dniach 21-24 października br., tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tegorocznej edycji targów swój udział zapowiedziało blisko 700 wystawców z 38 krajów. Wśród nich znalazły się m.in. tradycyjnie wszystkie polskie regiony, kraje, biura podróży i touroperatorzy, hotele i ośrodki wypoczynkowe, przewoźnicy, sanatoria i obiekty SPA (na specjalnej przestrzeni „WySPA Zdrowia”), a także przedstawiciele turystyki biznesowej oraz turystyki aktywnej.

TOUR SALON to z jednej strony targi branżowe (21-22.10), podczas których profesjonaliści z branży spotykają się, by prowadzić rozmowy biznesowe i nawiązywać nowe kontakty handlowe. Z drugiej zaś to miejsce prezentacji ciekawych miejsc oraz ofert turystycznych, a także liczne atrakcje dla szerokiej publiczności (23-24.10).

Święto branży turystycznej

Na 20-lecie targów z materiałów archiwalnych przygotowana została specjalna wystawa, która przybliży gościom targowym historię powstawania TOUR SALONU i jego kształtowania się jako lidera wśród targów turystycznych w Polsce. Podczas wieczornej Gali uhonorowane zostaną natomiast osoby i instytucje, które od wielu lat uczestniczyły w tworzeniu się targów – jako wystawcy, partnerzy i patroni. 20-lecie obchodzone będzie wspólnie z Polską Izbą Turystyki, również tegorocznym jubilatem.
Ważnym wydarzeniem tegorocznej edycji targów będą zaplanowane na 22 października uroczyste obchody Światowego Dnia Turystyki (s. 4), w ramach których Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję poświęconą inwestycjom w turystyce oraz Galę połączoną z wręczeniem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odznaczeń „Za Zasługi dla Turystyki” oraz wręczeniem Certyfikatów POT „Za najlepsze produkty turystyczne”.
Podczas uroczystego otwarcia targów TOUR SALON dojdzie do podpisania pierwszego w Polsce certyfikatu Geoparku przez Ministra Środowiska w obecności Ministra Sportu i Turystyki. Tego samego dnia odbędzie się także konferencja dotycząca współpracy pomiędzy Ministerstwem Środowiska i Ministerstwem Spotu i Turystyki w zakresie geoturystyki.
Wśród najważniejszych wydarzeń towarzyszących targom warto wymienić  workshop turystyki przyjazdowej DISCOVER POLAND (s. 3), konferencję „E - fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie”, połączoną z Plebiscytem „Dobra Strona Turystyki” na najlepszą stronę www branży turystycznej i hotelarskiej (s. 4), a także wydarzenia przygotowane przez tegoroczny Kraj Partnerski – Słowację (s. 2) oraz Region Partnerski – Pomorskie (s. 3).

Atrakcje dla publiczności

Na targach nie zabraknie ciekawych wydarzeń dla zwiedzających podczas dni otwartych 23 i 24 października. W programie znalazły się m.in. „Podróżniczy Kalejdoskop” – spotkania z podróżnikami (s. 7), Otwarte Mistrzostwa Polski w Speedmintonie (s. 8), Tour Tramwajów (s. 8), pokaz zmiany kolorów autobusu na oczach widzów (s. 9), ciekawe wystawy fotograficzne i konkursy. Panie z pewnością zainteresują pokazy zabiegów kosmetycznych, bezpłatne masaże i makijaż (s. 9).
Dla zwiedzających w tym roku przygotowane zostały także specjalne upominki. Firma DEMART SA, wydawca m.in. serwisu PolskaNiezwykla.pl, ufundował dla 200 zwiedzających atlasy, przewodniki i mapy, które będą rozdawane co godzinę pierwszym 40 osobom wchodzącym na teren targów przez Hol Wschodni w godz. 10.00 - 14.00 w sobotę 24 października.
Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki.

Kraje biorące udział w TOUR SALON 2009:

Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Irlandia, Izrael, Litwa, Nepal, Niemcy, Nigeria, Norwegia, Meksyk, Mołdawia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, RPA, Senegal, Słowacja, Syria, Szwecja, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Słowacja Krajem Partnerskim TOUR SALON 2009

Krajem Partnerskim tegorocznych targów TOUR SALON jest Republika Słowacja. Na stoisku narodowym kraju, które zajmuje powierzchnię 190 m kw. prezentuje się 20 wystawców z całej Słowacji.
Podczas 4 dni na stoisku słowackim znaleźć będzie można smakołyki kuchni słowackiej. Słowaccy kucharze będą „na żywo" przygotowywać słowacką potrawę narodową bryndzove halušky / kluski ziemniaczane z bryndzą kraszone skraweczkami / oraz inne specjały. Oprócz tego organizowane będą degustacje słowackich serów i win słowackich z regionów winiarskich z całej Słowacji. Urozmaiceniem słowackiej prezentacji będą występy temperamentnego słowackiego zespołu folklorystycznego ŠARIŠAN z Prešova.
Dla branży turystycznej i dziennikarzy przygotowana została specjalna konferencja prasowa, połączona z multimedialną prezentacją walorów turystycznych Słowacji. W jej trakcie przedstawione zostaną zimowe atrakcje turystyczne oraz nowości w sezonie zimowym 2009/2010. Spotkanie odbędzie się w dniu 21.10.2009 o godz. 12.30 w Sali Dużej WTC w Poznaniu. Po prezentacji uczestnicy konferencji zaproszeni zostaną do odwiedzenia stoiska narodowego Słowacji, gdzie o godz. 13.30 odbędzie się specjalna degustacja słowackiej potrawy narodowej oraz występ słowackiego zespołu folklorystycznego ŠARIŠAN.
Dla uczestników targów, którzy odwiedzą stoisko Słowacji w dniach 23-24.10. organizowane będą konkursy nt. wiedzy o Słowacji. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
Organizator: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej
Lokalizacja: Pawilon 5, stoisko 46

Region Partnerski TOUR SALON 2009 - Pomorskie

Najciekawsze propozycje aktywnych form spędzania wolnego czasu, niezwykłe przewodniki po kulturowych walorach regionu, bogata oferta z zakresu Wellness&SPA i turystyki wypoczynkowej, to wszystko w jednym miejscu i czasie - na stoisku Województwa Pomorskiego podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu - mówi Marta Chełkowska, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Regionem Partnerskim targów TOUR SALON w roku 2009 zostało Województwo Pomorskie. Jeden z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym regionów Polski, już po raz kolejny w tym roku (poprzednio w Berlinie podczas targów ITB) otrzymał status regionu partnerskiego. Pozycja ta jest dużym wyróżnieniem, dlatego Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT), która jest koordynatorem działań związanych z prezentacją regionu podczas tych targów, przygotowała szczególną ekspozycję na największe święto branży turystycznej w Polsce.
Stoisko, na którym prezentowane są walory regionu, zaprojektowano w ten sposób, by było łatwo dostępne dla odwiedzających, a swoim charakterem przypominało o największej atrakcji, jaką doceniają krajowi turyści - Morzu Bałtyckim. - Łatwo będzie nas znaleźć, ponieważ w centralnym miejscu naszego stoiska latarnia morska wskaże drogę do „Pomorskiego" - dodaje Marta Chełkowska - Prezes PROT. - Nasz region systematycznie rozwija swoją ofertę, w tym roku aż 14 przedstawicieli miast, organizacji turystycznych i przedstawicieli branży z całego województwa prezentować będzie w szczególności produkty turystyki kulturowej, aktywnej i wypoczynkowej.
Ekspozycja nie pominęła również prezentacji kulinarnych, przygotowanych przez restauratorów oraz przedstawicieli kwater agroturystycznych. W trakcie targów zorganizowana zostanie również konferencja prasowa oraz konferencja kończąca projekt „Centrum Wsparcia", którego celem jest wspomaganie rozwoju i wdrażanie produktów turystyki aktywnej.
Organizator: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
Lokalizacja: Pawilon 5, stoisko 277

W programie TOUR SALON 2009 – dla branży

Workshop DISCOVER POLAND 2009


Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 21-22 października 2009 roku, podczas największych w Polsce targów turystycznych Tour Salon, będą promować polską turystykę aktywną. Polscy przedsiębiorcy będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania swojej oferty touroperatorom z całego świata podczas specjalnie zaaranżowanych spotkań i pokazać zagranicy nieznane oblicze polskiej turystyki. Wszystko w ramach nowatorskiego projektu Discover Poland.

Pokazanie oferty na dużej, branżowej imprezie wystawienniczej to niezmiennie jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych i okazja do nawiązania nowych kontaktów. Specjaliści do spraw spotkań biznesowych z Międzynarodowych Targów Poznańskich rozwinęli tradycyjną formułę targów o matchmaking (z ang. swatanie), dając wystawcom i zwiedzającym możliwość bezpośredniego spotkania w kameralnych warunkach ze zwiedzającymi zainteresowanymi ich rodzajem oferty. Ani sprzedający, ani kupujący usługi czy towary nie muszą tracić czasu na pracochłonne poszukiwania partnerów do rozmów ani organizowanie spotkań. Tym wszystkim zajmują się organizatorzy targów. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie i o określonej godzinie pojawić się w określonym miejscu, by zapoczątkować nowy biznesowy kontakt. Biznesowe „swatanie” będzie miało miejsce także podczas zbliżających się Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, którym towarzyszyć będą warsztaty turystyki przyjazdowej Discover Poland. Ich organizatorzy postawili sobie za cel takie dobranie partnerów rozmów, by owocowały one późniejszą współpracą i lukratywnymi kontraktami. Warsztaty Discover Poland dedykowane są turystyce kwalifikowanej. Organizatorzy mają nadzieję, że pozwolą one na zaprezentowanie zagranicznym turystom polskiego potencjału turystycznego od strony im jeszcze nieznanej. – Większość turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski zna Kraków czy Warszawę, podczas gdy Polska ma przecież do zaoferowania o wiele więcej! – mówi dyrektor Discover Poland Ewa Bartkowiak. – W Bieszczadach można jeździć konno po połoninach, godzinami nie spotykając nikogo; podczas spływu kajakowego przez kilka dni można nie zobaczyć cywilizacji, choć jesteśmy w centrum Europy. To są formy aktywnego wypoczynku, które bardzo trudno zrealizować gdziekolwiek indziej – podkreśla. Discover Poland ma być okazją do bezpośredniej promocji Polski jako miejsca unikatowych możliwości spędzania wolnego czasu wśród zagranicznych organizatorów wypoczynku. W tym roku z produktami turystycznymi oferowanymi przez polskich sprzedających zapoznają się podczas Discover Poland touroperatorzy m.in. z Niemiec, Białorusi, Włoch, Holandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Gruzji czy Australii.
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 21-22.10.2009
Miejsce: Pawilon 9, sala 3

Światowy Dzień Turystyki i inne wydarzenia Polskiej Organizacji Turystycznej


Instytucji promującej polską turystykę nie może zabraknąć na największej branżowej imprezie, jaką niewątpliwie jest Tour Salon. W tym roku Polska Organizacja Turystyczna przygotowała szereg wydarzeń w tym warsztatów dla branży, roboczych spotkań i konferencji, które inicjują kampanię informacyjno-produktową na rynku krajowym w ramach Działania 6.3 „Promocja turystycznych walorów Polski” POIG, 2007 – 2013.

Jubileuszowa 20-ta edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON  jest też okazją do świętowania właśnie w Poznaniu  tegorocznych ogólnopolskich uroczystości związanych z obchodami Światowego Dnia Turystyki, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Turystyka – Świętując Różnorodność”.
W ramach programu na Światowy Dzień Turystyki, 22 października odbędzie się konferencja tematyczna oraz gala, w czasie której Minister Sportu i Turystyki wręczy odznaczenia za „Zasługi dla turystyki” osobom najbardziej zasłużonym dla rozwoju turystyki.
W drugiej części oficjalnej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Spośród nominowanych w drodze eliminacji regionalnych produktów wskazana zostanie grupa wiodących oraz Złoty Certyfikat. Uroczystość, która odbędzie się w Sali Kongresowej Międzynarodowych Targów Poznańskich, wzbogaci ciekawy program artystyczny.   
Coroczne organizowanie obchodów Światowego Dnia Turystyki stwarza doskonałe możliwości do podkreślenia znaczenia turystyki dla międzynarodowej społeczności oraz jest okazją do wymiany poglądów na temat zadań i problemów stojących przed turystyką w kontekście jej wpływu na takie sfery życia jak: gospodarka, kultura czy polityka.
Organizator: Polska Organizacja Turystyczna
Terminy i miejsca: w szczegółowym programie targów TOUR SALON

Konferencja i warsztaty „E-fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie 2009”


Konferencja, która odbędzie się w dniu 22 października, to spotkanie specjalistów marketingu internetowego, którzy w praktyczny sposób wskażą, jak wykorzystywać wyszukiwarki internetowe w strategii marketingowej hotelu i firmy turystycznej. Przedstawione tu zostaną formy reklamy w Google i sposoby  prowadzenia efektywnego marketingu w Internecie. Duży nacisk położony zostanie na strategię wykorzystania systemu Google AdWords oraz pozycjonowanie stron, z uwzględnieniem najnowszych badań i trendów.  Przybliżone zostaną także zagadnienia związane z funkcjonalnością i użytecznością stron hotelowych i turystycznych. Uczestnicy dowiedzą się także, jak skutecznie wykorzystać mikroblogi i technologie wideo w strategiach marketingowych.  Wśród prelegentów znajdą się m.in. niezależni eksperci w firm Gogle Polska, Allegro, Ideacjo i Symetria.
W ramach konferencji zorganizowany został Plebiscyt Dobra Strona Turystyki. To jedyny w Polsce przegląd stron internetowych branży turystycznej i hotelarskiej. Specjaliści i praktycy marketingu internetowego wyróżnią najbardziej interesujące witryny www. Laureaci będą mogli posługiwać się marką DOBRA STRONA TURYSTYKI. Strony internetowe wyróżnione zostaną w 5 kategoriach: blog podróżniczy, portal turystyczny, serwis miejski/regionalny, strona www hotelu, strona www biura podróży. Rozstrzygnięcie Plebiscytu odbędzie się w dniu 22 października o godzinie 13.45 na scenie w pawilonie 5. W ramach konferencji, w dniu 23 października, zorganizowane zostaną warsztaty dla hoteli i firm turystycznych - intensywne szkolenia marketingowe z zakresu Google AdWords, reklamy internetowej w wyszukiwarkach w ramach programu AdWords Seminar Leader. Warsztaty prowadzone będą przez firmę doradczą MaxROY.com.
Organizatorzy: Hotelnews.pl, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: Konferencja 22.10.2009, godz. 10.30 – 18.00; Warsztaty: 23.10.2009, godz. 10.30 – 17.00
Miejsce: Sala Zielona, Hol Wschodni MTP
Patronat Merytoryczny: MaxROY.com
Prelegenci: Google Polska, Blip.pl, Allegro.pl, Divante, Symetria, Ideacto.pl, GoldPosition
Patronat Branżowy: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Interactive Advertising Bureau Polska, Polska Izba Turystyki, Wiadomości Turystyczne
Patronat medialny: Marketing w Praktyce, Hotel Profit, Prokreacja, Marketing przy Kawie, MICE Poland, Edustacja.pl, Biznes 2.0

Turystyczna Akademia Biznesu Internetowego – wykład i warsztaty OtoWakacje.pl

Wykład na temat sposobów sprzedaży w turystyce oraz warsztaty z zakresu wykonywania i obróbki zdjęć na potrzeby oferty turystycznej – takie propozycje, zorganizowane w ramach Turystycznej Akademii Biznesu Internetowego, przygotował na targach TOUR SALON serwis OtoWakacje.pl, należący do grupy Allegro, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.
Turystyczna Akademia Biznesu Internetowego to program darmowych szkoleń, skierowany do firm branży turystycznej chcących zwiększyć swoje obroty za pomocą Internetu. Uczestnicy podczas spotkań zgłębią praktyczne aspekty sprzedaży swojej oferty poprzez Internet. Podczas kilkugodzinnego dnia szkoleniowego w przystępny sposób przedstawione zostaną zagadnienia związane z opisem ofert wystawianych w globalnej sieci WWW oraz wykonywaniem i obróbką fotografii na potrzeby prezentacji oferty turystycznej.
Organizatorzy: OtoWakacje.pl, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 21 i 23 października 2009r,, godz. 10.30 – 12.00 (wykład), 12.30 – 15.40 (warsztaty)
Miejsce: WTC, Sala duża (wykład), Pawilon 14B, sale 301 i 302 (warsztaty)

Konferencja Pomorskiego nt. Centrum Wsparcia


"Wdrażanie i komercjalizacja produktów turystycznych - prezentacja rozwiązań systemowych wypracowanych w ramach Centrum Wsparcia Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej" - pod takim tytułem odbędzie się konferencja Pomorskiego - Regionu Partnerskiego TOUR SALON 2009, organizowana w dniu 22 października.
Celem  „Centrum Wsparcia" jest świadczenie usług doradczych i konsultingowych  dla lokalnych inicjatorów rozwoju produktów turystycznych. Centrum stanowi jeden z etapów realizacji projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki polegającego na opracowaniu, wdrożeniu i popularyzacji modelowych rozwiązań w zakresie kształtowania konkurencyjnych produktów turystyki aktywnej w oparciu o „Program Rozwoju Produktów Turystycznych Województwa Pomorskiego na lata 2008-2013". Projekt realizowany
jest w partnerstwie z  Samorządem Województwa Pomorskiego, a jego głównym celem jest zwiększenie konkurencyjności oferty turystycznej regionu poprzez opracowanie koncepcji  i wsparcie rozwoju wybranych produktów turystyki aktywnej.
Organizator: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
Termin: 22.10.2009, 14.00 - 15.00
Miejsce: Pawilon 14B, sala C

Szkolenie „Ochrona danych osobowych w branży turystycznej”

Szkolenie, organizowane przez Polską Izbę Turystyki, odbędzie się 22 października 2009r. podczas targów TOUR SALON. Szkolenie prowadzone będzie przez ekspertów z zakresu ochrony danych osobowych. Jest to jeden z elementów ogólnopolskiego otwartego projektu szkoleniowego, skierowanego do firm branży turystycznej, obejmującego obszar całej Polski i realizowanego w 8-miu województwach. Podczas szkolenia omawiane będą m.in. wymagania prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych, rozporządzenia w sprawie wymagań dla systemów informatycznych, w których przetwarzane są dane osobowe, opracowanie polityki bezpieczeństwa danych osobowych i instrukcji zarządzania systemami informatycznymi oraz dodatkowych procedur wspomagających realizację wymagań ustawy, a także światowe standardy bezpieczeństwa biznesu.
Organizator: Polska Izba Turystyki
Termin: 22.10.2009, 14.00 – 17.00
Miejsce: Pawilon 14B, sala 302

Rozstrzygnięcie XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej


Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpi 23 października br. Zgłoszone do konkursu publikacje prezentowane będą także publiczności odwiedzającej TOUR SALON na specjalnej wystawie. Później książki przekazane zostaną Pracowni Krajoznawczej mieszczącej się w Poznaniu przy ul. Kramarskiej 32, w czytelni której będą udostępniane. Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej to konkurs, w którym książki oceniane są pod kątem edytorskim, a nagradzani zostają ich wydawcy. Publikacje otrzymują nagrody w pięciu kategoriach: Albumy Krajoznawcze, Przewodniki, Monografie i Inne Opracowania Krajoznawcze, Mapy i Atlasy, Informatory Krajoznawcze i Foldery. Jurorzy wartościują nadesłane publikacje, kierując się kryteriami w zakresie walorów treściowych oraz w zakresie sztuki edytorskiej.
Organizatorzy: PTTK Zarząd Główny, na zlecenie którego działa Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 23.10.2009, 13.00 – 15.00
Miejsce: Sala Niebieska, Hol Wschodni MTP

Rozstrzygnięcie konkursu Acanthus Aureus
 W konkursie tym statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Zgodnie z nową formułą nagrody otrzymują wystawcy, którzy zgłoszą stoisko do konkursu. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy. Kapituła w swej ocenie bierze pod uwagę zgodnie z regulaminem takie kryteria jak: cele uczestnictwa w targach z punktu widzenia strategii marketingowej firmy, scenariusz stoiska, koncepcję przestrzenną i koncepcję układu graficznego eksponatów i etalażu. Ważnym kryterium jest jakość realizacji projektu. Rozstrzygnięcie konkursu Acanthus Aureus na targach TOUR SALON oraz INVEST-HOTEL, a także wręczenie Złotych Medali MTP na targach INVEST-HOTEL odbędzie się w dniu 22 października br.
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 22.10.2009, 13.15 – 13.45
Miejsce: Pawilon 5, scena

Atrakcje, konkursy, pokazy 
Podróżniczy Kalejdoskop


„Podróżniczy Kalejdoskop" to spotkanie podróżników - amatorów, którzy w czasie wakacji realizują najskrytsze marzenia o wędrowaniu po świecie. Podczas targów TOUR SALON 2009, w dniu 24 października br., podzielą się oni swoimi wrażeniami z najciekawszych wypraw. Będzie to niezwykła możliwość spotkania z nimi i posłuchania ich opowieści ilustrowanych przeźroczami i filmami.

W Kalejdoskopie wystąpią:
Uczestnicy  „Rajdu Lajkonika" - dwumiesięcznej wyprawy czterema Fiatami 126p w odległe bezdroża Mongolii. Wiatry i śniegi szalejące pośród ałtajskich przełęczy zatarły już zapewne ślady dwunastocalowych kółek pozostawione przez ekipę Rajdu, warto jednak zapoznać się ze sprawozdaniem z tej niecodziennej podróży w krainę jurt, jaków i kumysu. Rajd Lajkonika, czyli 4 Fiaty, 8 osób, 56 dni i 17,5 tysięcy kilometrów przygody.
Kapitan Marta Sziłajtis-Obiegło - najmłodsza Polka (23 lata), która samotnie opłynęła świat jachtem. Młoda żeglarka, w ciągu 358 dni  przepłynęła łącznie ponad dwadzieścia pięć tysięcy mil i zatrzymała się w 19 portach w 11 krajach. Rejs przebiegł bardzo sprawnie i szybko, choć nie obyło się bez dramatycznych wydarzeń. oprócz wrażeń z rejsu żeglarka podzieli się praktycznymi informacjami na temat wysp Pacyfiku.
Piotr Strzeżysz - od lat realizuję marzenia zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. W czasie Kalejdoskopu pokaże zdjęcia z kilku najważniejszych dla niego podróży, przybliżając poprzez fotografie i muzykę takie kraje jak: Islandię, Indie, Tybet, Chile, Argentynę, Boliwię i Kirgizję.
Jakub Pająk jest doktorantem  na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie. Odbył kilka niezwykłych ekspedycji biorąc udział w karawanach transportujących sól w różnych częściach Sahary. Dla mieszkańców Sahary sól od zawsze stanowiła cenione bogactwo i najważniejszy produkt wymiany handlowej. Wymiana „białego złota" na inne dobra, trwała od momentu pojawienia się wielbłądów na pustyni (100 - 300 r. n.e.). Obecnie część transportu soli na południe od Sahary odbywa się tak jak przed wiekami, czyli karawanami. Liczą one nawet do kilkuset dromaderów i pokonują ponad 1500 km. Dla Jakuba była to więc nie tylko podróż w przestrzeni, ale i w czasie.
Jacek Torbicz jest dziennikarzem ogarniętym pasją podróżowania. Nie wystarczają mu utarte szlaki, ale szuka miejsc na świece, do których turyści, a nawet podróżnicy, nie trafiają. W czasie Kalejdoskopu podzieli się wrażeniami z podróży do Afganistanu i Somalii, najniebezpieczniejszych krajów świata.
Łukasz Wierzbicki to miłośnik zwierząt i pasjonat podróży.  W domowym archiwum odnalazł, całkowicie zapomniane, notatki swojego dziadka, Kazimierza Nowaka. W latach 1931-36 odbył on pionierską wyprawę do Afryki. Rowerem, pieszo, konno, czółnem oraz z karawaną pokonał trasę z Trypolisu aż do południowego krańca Afryki i z powrotem znów przez cały kontynent do Algieru. Zainspirowany szaleńczą podróżą opracował pamiętnik dziadka i wydał w postaci książki. Łukasz opowie o niezwykłej podróży i przedstawi projekt rowerowej podróży przez Afrykę szlakiem Kazimierza Nowaka.
Rafał Michałowski jest geografem. Na co dzień zajmuje się zbiorami kartograficznymi, ale w wolnych chwilach stara się podróżować niestandardowo. Jego priorytetem są zawsze góry, ale jest także wrażliwy na piękno nizin. Zaprezentuje obrazy z podróży przez północne Chile od pustyni Atakama aż do wejścia na najwyższy wulkan świata Ojos del Salado.
Andrzej Urbanik - jego pasją jest nie tylko wędrowanie po świecie, ale także jest pionierem w tworzeniu globtroterskiej społeczności  w Polsce, a także autorem pierwszych polskich - poradnika (1979), przewodnika (1987) i pisma (1989) dla globtroterów. Stworzył pierwszy w Polsce serwis globtroterski (1976) - początkowo korespondencyjny a od 1997 internetowy - www.travelbit.pl. Uważany za guru polskich globtroterów, zyskał przydomek „Turbanik". Otrzymał nagrodę specjalną Kolosa 2005 za „pionierską działalność dla stworzenia polskiego ruchu globtroterskiego i wieloletnią pomoc młodym ludziom w spełnianiu ich podróżniczych pragnień". W czasie Kalejdoskopu podzieli się wiedzą jak organizować wyprawę.
Organizatorzy: www.travelbit.pl – Centrala Polskich Globtroterów, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Przy współudziale: Travel Chanel, Magazyn Globtroter
Termin: 24.10, 10.30 – 15.30
Miejsce: Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

Otwarte Mistrzostwa Polski w Speedmintonie

Speedminton Open : Otwarte Mistrzostwa Polski i pokazy speedmintona  podczas targów Tour Salon w Poznaniu to nie lada atrakcja dla  miłośników  aktywnego wypoczynku i  kultury fizycznej. Impreza zorganizowana przez Infoski.pl dla wszystkich mieszkańców Poznania i gości targowych to świetna okazja  do wspólnej zabawy, możliwość rozegrania  kilku setów oraz zobaczenia w akcji  zawodników ze ścisłej czołówki krajowej i europejskiej.
Speedminton jest młodszym dzieckiem badmintona i jako dyscyplina sportowa został zarejestrowany w Niemczech w 2002 roku. Ta nowa atrakcyjna gra, kryje w sobie najlepsze cechy tenisa, badmintona, czy squasha. Mecze rozgrywa się  bez siatki gdziekolwiek i kiedykolwiek! Lekkie, małe ale potężne rakiety nadają lotkom prędkość do 290 km/h. Dzięki cięższym lotkom o specjalnej konstrukcji, wiatr nie jest przeszkodą w uprawianiu tego  sportu na świeżym powietrzu. W nocy gra się  świecącymi lotkami, a zawodnicy są wymalowani specjalnymi fluoroscencyjnymi farbami. Zalety speedmintona to łatwość uczenia się, brak siatki i wymagań dotyczących miejsca gry.
Dobra zabawa  na wszystkich etapach zaawansowania powodują coraz większą popularność i masowość tej formy rekreacji na całym świecie. Nawet czołowa tenisistka Maria Szarapowa pokochała ten sport i  jest jego gorącą wielbicielką. Speedminton to nie tylko sport to przede wszystkim zdrowy styl życia i modna gra towarzyska.
Podczas targów TOUR SALON profesjonalny sprzęt oraz najlepsi z najlepszych instruktorzy czekać będą na wszystkich chętnych w Pawilonie 9. Zwycięzcy turnieju otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów. Codziennie oprócz meczów turniejowych wszyscy uczestnicy targów zgodnie z programem będą mieli możliwość interaktywnego uczestnictwa w imprezie i gry pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.
Organizatorzy: Infoski.pl, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 21 – 24.10.2009
Miejsce: Pawilon 9

Tour Tramwajów


To wielka atrakcja dla miłośników starych tramwajów, zorganizowana  z okazji 20-lecia targów TOUR SALON. W sobotę 24 października 2009r. na ulice Poznania wyjadą zabytkowe tramwaje, które będą dowozić mieszkańców miasta na targi oraz wezmą udział w pokazowym przejeździe przez centrum. Tego dnia uruchomiony zostanie zabytkowy pociąg 105N nr 194+193 na trasie linii tramwajowej nr 14 (os. Sobieskiego - Górczyn) jako dodatkowy tramwaj Tour Salonu. W tramwaju konduktorzy z KMPS prowadzić będą akcję informacyjną o odbywających się targach oraz akcję „Ratujmy Stare Bimby". W przejeździe po mieście natomiast udział wezmą 4 pociągi zabytkowe: N+ND, 102N, 102Na oraz GT8 - 685 oznakowane tablicami okolicznościowymi oraz numerem 20.
start o godz. 12.00 z ul. Towarowej (obok budynku Delta),
przystanek pośredni „Most Dworcowy" godz. 12.03,
trasa przejazdu: Towarowa - most Dworcowy - Roosevelta - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Dowbora Muśnickiego - Kórnicka - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Mielżyńskiego - Gwarna - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Plac Wolności - Fredry - Roosevelta - Towarowa.
Przejazd bez przystanków pośrednich. Po powrocie na ul. Towarową tramwaje będą prezentowane do godz. 14.00 jako „wystawa taboru historycznego MPK". Obsługa motorniczych i konduktorów KMPS w historycznych mundurach.
Organizatorzy: Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, MPK Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Termin: 24.10.2009

Konkurs SPA&Wellness


Zdrowie, sprawność fizyczna, dobre samopoczucie - Magazyn Eden, promując ideę zdrowego trybu życia, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie poświęconym tematyce SPA & wellness. Konkurs odbędzie się w sobotę 24 października na stoisku magazynu. Do wygrania liczne niespodzianki.
Organizator: Magazyn Eden
Termin: 24.10.2009
Miejsce: Pawilon 5, stoisko 235

Białe na złote –  zmiana koloru autobusu na oczach widzów (to nie magia, to rzeczywistość)

Podczas targów TOUR SALON na oczach zwiedzających zmieniony zostanie kolor autobusu z białego na złoty z wykorzystaniem materiałów firmy Avery Dennison. Pokaz przygotowany został przez firmę ARW  Fokus i dowodzony będzie przez Zdzisława Wiącka. Wykorzystana technologia pozwala skrócić czas postoju samochodu w czasie remontu, jak również zabezpiecza lakier samochodów, które są w leasingu. Zmiana koloru przeprowadzona zostanie na autobusie marki Scania firmy MK-Trans. W ramach pokazów każdy będzie mógł zasięgnąć informacji i odbyć wstępne szkolenie.
Organizator: ARW Fokus
Miejsce: Pawilon 9

Bezpłatne masaże i makijaż

Podczas targów Tour Salon w Poznaniu Hotel Diva Spa z Kołobrzegu, wystawca przestrzeni specjalnej „WySPA Zdrowia”, przygotował pokaz wybranych zabiegów wykonywanych na kosmetykach renomowanej firmy Biodroga. Zwiedzający będą mogli uzyskać fachową poradę kosmetyczną oraz poddać się masażom twarzy, szyi, dekoltu oraz odżywczym masażom dłoni. Paniom zaproponowane zostaną makijaże dzienne lub wieczorowe.
Organizator: Hotel Diva SPA
Miejsce: Pawilon 5, stoisko 226

Konkurs na super zdjęcie PKS Warszawa

Konkurs skierowany jest do każdej osoby, która odwiedzi Targi TOUR SALON i zrobi zdjęcie autobusu  marki SCANIA PB PKS Warszawa stojącego w hali nr 9. Zdjęcie autobusu ma być zrobione z zewnątrz autobusu aparatem fotograficznym (wykluczone są zdjęcia zrobione telefonem komórkowym) z uwzględnieniem logo PKS Warszawa POLONUS lub logo marki SCANIA. Nagrodą za najciekawsze zdjęcie będzie torba gadżetów plus wyjazd do fabryki SCANIA w Hiszpanii.
Zdjęcie należy przesłać do 30 października  2009 roku na adres r.czerniak@pks.warszawa.pl wraz z wypełnionym formularze dostępnym na stronie www.pksbilety.pl . Rozwiązanie konkursu nastąpi w pierwszej połowie listopada, a wyniki dostępne będą na stronie www.pksbilety.pl. Zapraszamy do udziału w konkursie! 
Organizator: PKS Warszawa

Wystawa fotograficzna  „Podróże po Polsce”
Z okazji 20-lecia targów TOUR SALON magazyn "Podróże" zorganizował wystawę fotograficzną pt. „Podróże po Polsce" autorstwa Mikołaja Długosza. W swych reportażach z Polski fotograf wydobywa z naszego kraju to, co dla niego najbardziej specyficzne: jego paradoksy. Kontrastuje zachwycające krajobrazy z lokalnymi smaczkami, scenkami z życia codziennego, które uchylają rąbek tajemnicy tego, czym jest obecnie polskość - egzotyczna nie tylko dla obserwatorów z zagranicy, ale nawet dla własnych obywateli. W wystawie „Podróże po Polsce" przedstawione zostanie to, co w fotografii Długosza najbardziej charakterystyczne: eksperckim okiem wyłowione szczegóły, które zestawione ze sobą składają się w spójny komentarz współczesnej Polski.
Organizator: Magazyn „Podróże”
Miejsce: Pawilon 5

Wystawy fotograficzne „Magazynu Nurkowanie”
„Magazyn Nurkowanie” przygotował w tym roku dwie wystawy pt. ,,Bornholm - Perła Bałtyku" oraz ,,Ekspedycja Schleswig-Holstein". Pierwsza z nich w Polsce zaprezentowana zostanie po raz pierwszy i jest wystawą z wyjazdu redakcji "  na najbardziej słoneczną wyspę Bałtyku. Honorowy Patronat nad wystawą objęło Królestwo Danii. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 21 października o godzinie 12.00 w Pawilonie 9. Druga wystawa, prezentowana po raz pierwszy w Poznaniu, pochodzi z wyprawy zorganizowanej przez redakcję ,,Magazynu Nurkowanie" do Estonii na wrak pancernika ,,Schleswig-Holstein". Większości osób w Polsce nazwa pancernik ,,Schleswig-Holstein" kojarzy się z pierwszym września 1939 roku i datą rozpoczęcia II wojny światowej. Wojny, która później okazała się najkrwawszym konfliktem w dziejach świata. W obecnym roku obchodzona jest okrągła 70. rocznica jej wybuchu. Wystawa pokazuje, jaki los historia zgotowała napastnikowi. Ekspozycja będzie później prezentowana w wielu polskich muzeach. Obie wystawy podziwiać można w Pawilonie 9 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Organizatorzy: Magazyn Nurkowanie, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Miejsce: Pawilon 9

Przydatne informacje:

Lokalizacja targów: Pawilony 5 oraz 9

Godziny otwarcia:
21 i 22 października dla profesjonalistów (środa, czwartek) - 10.00 - 18.00
23 października dla szerokiej publiczności (piątek) - 10.00 - 18.00
24 października dla szerokiej publiczności (sobota) - 10.00 - 17.00

Ceny biletów:

Dla profesjonalistów:
• W przypadku rejestracji on-line bądź na miejscu
 1-razowy - 20 zł
 Wielokrotnego wstępu - 30 zł
• Bez rejestracji
 1-razowy - 60 zł
  Wielokrotnego wstępu - 100 zł

Dla szerokiej publiczności (piątek, sobota 23-24.10.2009):
Dla osób indywidualnych - 10 zł
Dla grup szkolnych zorganizowanych - 6 zł / ucznia
Bilet upoważnia również do wstępu na targi INVEST-HOTEL

Kasy biletowe:

Czynne są w godzinach 9.30 -17.00 od środy do piątku (21-23.10.2009) oraz 9.30 - 16.00 w sobotę (24.10.2009)
Znajdują się przy wejściach na teren MTP

Wejścia na tereny targowe

Wejście wschodnie - ul. Głogowska
Wejście północne - ul. Bukowska
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com