facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-26
 

"Tour de Solo Khumbu”: Trekking w rejonie Mount Everest (27 kwietnia, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na slajdowisko Kuby Polasika, będące kontynuacją relacji z wyprawy w nepalskie Himalaje "6 km w górę", odbytej jesienią 2009 r.
Relacja z  pierwszej części wyprawy została zaprezentowana na spotkaniu 19.01.2010 w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.

Po rozdzieleniu się uczestników wyprawy w Lukli, Kuba Polasik wraz z Michałem Skibą kontynuują trekking, w ciągu miesiąca przechodząc cały rejon Solo Khumbu i Parku Narodowego Sagarmatha. Po drodze oprócz dotarcia pod Mount Everest udaje im się zdobyć kilka 5-cio tysięczników oraz przekroczyć 3 najtrudniejsze przełęcze w rejonie Khumbu.

Odwiedzają przy tym m.in. Namche Bazaar – największą osadę w  okolicy, znaną z cotygodniowych targowisk ściągających tłumy karawan, handlarzy, tubylców i turystów, a dalej Thame – rodzinną wioskę Tenzing’a Norgay’a,  pierwszego zdobywcy Everestu, majestatyczne klasztory buddyjskie w Pangboche i Tangboche, Gokyo oraz  5 słynnych jezior w jego rejonie, a także zupełnie nieoczekiwanie wspinają się na jeden 6-cio i pół tysięcznik.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 27.04.2010 o godz. 19.00 w sali nr 9 w pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Kuba Polasik – student archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek TKN Wagabunda, 22-letni pasjonat sportów ekstremalnych - nurek, wspinacz, narciarz, żeglarz. Zapalony autostopowicz. Miłością do gór zaraził się wieku 16 lat, kiedy to zdobył swój pierwszy szczyt drogą wspinaczkową (Mnich, Tatry, Polska). Większość swojego czasu poświęca na doskonalenie swoich umiejętności w różnych formach wspinaczki (od skalnej przez lodową na wysokogórskiej kończąc), a także, coraz częściej, na podróżach w bliższe i dalsze rejony świata.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!

TKN Wagabunda

Więcej informacji: www.wagabunda.krakow.pl.

Źródło: ceneria.pl

 Kuba Polasik
 Kuba Polasik
 Kuba Polasik
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com