facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-11-05
 

Top problemy

Fanów Dave’a Grahama z pewnością dziwiła tak długa nieobecność Amerykanina...


Fanów Dave’a Grahama z pewnością dziwiła tak długa nieobecność Amerykanina  w Rock Serwisie. Okazuje się, że były powody do niepokoju. Ta absencja nie wynikała bowiem ze spodku motywacji czy chęci odpoczynku od wspinania (Dave to zupełnie inna osobowość i raczej obce są mu egzystencjalno-mistyczne rozterki Chrisa Sharmy, który poważnie rozważał zakończenie kariery po przejściu Realization), lecz  była efektem poważnej kontuzji ręki.
Na szczęście kilkumiesięczna rekonwalescencja dobiegła końca i Dave znowu działa. Tym razem Amerykanin upatrzył sobie kilka niezwykle sytych projektów w szwajcarskim Fionnay. Pierwszy z nich został już rozwiązany. Jest nim imponujący 30-metrowy trawers wyceniony przez Grahama na 8B+. Problem otrzymał wycenę 8B+, a jego przejście kosztowało Dave’a cztery dni intensywnej pracy. Wszystko wskazuje jednak na to, iż jest to tylko rozgrzewka przed  zmaganiami z kolejnymi, jeszcze trudniejszymi realizacjami. Na tym samym głazie – określanym przez Amerykanina jako najbardziej imponujący kamień, jaki zdarzyło mu się odkryć w życiu – Dave pracuje nad projektem, który ma przyćmić wszystkie jego dotychczasowe dokonania na małych formach. Co ciekawe w tym samym rejonie ma on upatrzoną drogę, której – jak  można wyczytać między wierszami – trudności co najmniej dorównują tym,  które pokonał na Coup de Grace 9a+ w grudniu ubiegłego roku. Cóż, pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.

Wschodząca amerykańska gwiazda, szesnastoletni Amerykanin Daniel Woods rozwiązał stary bulderowy projekt na Mount Evans  o nazwie Ode to the Modern Man V14. Daniel najwyraźniej nie spoczął na laurach, ujrzawszy swą podobiznę na okładce „Climbinga”. Być może nawet jego motywacja wzrosła. Tak czy inaczej praca nad  6-metrowym bulderem  zajęła mu 8 dni.

Włoch Christian Core otworzył bulder Kimera 8C w swoim ojczystym rejonie Rifugio Barbara. Problem zaczyna się stidownem, po którym trzeba wykonać siedemnaście przechwytów w 30-stopniowym przewieszeniu.

Japończyk Dai Koyamada dodał do swojego wykazu kolejny problem o wycenie 8C o nazwie Hyper Ballad. Bulder otrzymał pierwsze przejście już w marcu i znajduje się w japońskim rejonie Shiobara. Na tym nie kończą się wyniki ostatnich wysiłków kreacyjnych Daia. Za jego sprawą powstały bowiem jeszcze dwa problemy o trudnościach 8B+ i jeden 8B/B+.

9 (148) 2006

(kg)

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-28
GÓRY
 

Conrad Anker - wspinacz doskonały

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com