facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-27
 

Tien-Shan KOKSHAAL TOO RANGE Expedition 2009

2 sierpnia wyrusza do Kirgistanu polska wyprawa w skład której wchodzi dwóch alpinistów, Michał Król oraz Andrzej Sokołowski. Towarzyszyć im będzie Adam Kokot, którego zadaniam będzie dokumentacja fotograficzna wyprawy.
O wyprawie - cel

Zespół  będzie działał w rejonie szczytu Kyzyl-Asker który leży na granicy kirgisko-chińskiej w bardzo trudnym, niedostępnym i rzadko odwiedzanym rejonie Western Kokshaal-Too.
Rejon ten odwiedziło zaledwie kilka ekspedycji rosyjskich za czasów Związku Radzieckiego i jedna po jego rozpadzie. Wiadomo też o dwóch próbach zachodnich wspinaczy. Kokshaal Too to bardzo wiele dziewiczych kilkusetmetrowych ścian, oferujących stromą skałę poprzetykaną lodowymi nitkami. Lodowcowe podejście oraz zejście czynią z nich cel porównywalny z najsłynniejszymi ścianami na świecie. Celem alpinistów jest wytyczenie nowych polskich dróg w rejonie szczytu Kyzyl Asker.

Serdecznie zapraszamy na strone www.freerajdy.pl na której będziemy na bieżąco informować o naszych postępach i działalności górskiej.

Źródło: www.freerajdy.pl
 Jeden z celów alpinistów Fot. A. Ruchkin
 Baza wysunięta. Fot. A. Ruchkin
 Sponsorzy i patronat
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com