facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

The Source 8B+ w Maltatalu dla 17-letniego Moritza Welta

Dla Moritza Welta obecny sezon jest bez wątpienia najlepszym w jego całej karierze. 17-letni Niemiec nie przestaje zaskakiwać, konsekwentnie dopisując do swojego dorobku linowe i boulderowe ekstremy, głównie w rodzinnej Frankenjurze. Nie tak dawno pisaliśmy o jego sukcesie na Demonstrating my style 8c+ i 16 przejściach powyżej 8a zgromadzonych w relatywnie krótkim czasie. Teraz Moritz skupił się głównie na boulderingu, udając się w tym celu do austriackiego Maltatalu. Na efekty nie trzeba było długo czekać - w ciągu ostatnich dni Niemiec zapisał na swoim koncie 8A, trzy 8A+ i co najważniejsze - drugą w karierze 8B+! Jego łupem padło The Source w sektorze Tal der Könige.

Moritz Welt w akcji podczas popisowego haczenia kolana ;-) Fot. arch Moritz Welt

 

Zanim Moritz rozprawił się z The Source w klasycznej wersji, czyli SD, pokonał najpierw problem ze stania, który ma bagatela 8A+ ;-) Dzień wcześniej padło Petting with an alligator, wycenione również na 8A+, znajdujące się w sektorze Schleierwasserfall. Po krótkim reście Moritz wraca do Tal der Königegdzie w zaledwie 20 minut rozprawia się z Whiskey in the Jar 8A, by następnie dokonać pierwszego przejścia autorskiej kombinacji Whiskey in the Bar 8A+, która startuje oryginalną linią Whiskey in the Jar, a wychodzi Minibarem. Jakby tego było mało, Moritz wbija się w The Source, gdzie ma już rozpracowaną górną część problemu, wystarczy "tylko" dołożyć start z siadu i drugie 8B+ w karierze stanie się faktem. Cóż, nie poszło jednak tak łatwo i szybko. ;-) Oddajemy glos Moritzowi:


"Na początku myślałem, że trudności nie bedą o wiele większe niż w wersji ze stania, później przekonałem się, że to będzie prawdziwa walka od samego początku. Dzisiaj wszystko powiodło się w drugiej próbie, podczas trzeciej sesji na problemie! Świetna linia i świetne warunki by ją pokonać!"


Tym samym Niemiec wyrównał swoją życiówkę, którą przypominamy jest Hips don't lie 8B+ na Frankenjurze. W swoim scorecardzie na 8a.nu Moritz napisał jednak przy niej "soft", o co nie pokosił się już przy The Source. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie, że to najtrudniejsze co do tej pory zrobił. Prócz niego tej sztuki dokonało jak dotąd tylko 2 wspinaczy - w 2016r. Christof Rauch, a przed rokiem Paul Robinson. Zobaczcie na filmie jak wyglądają poszczególne przechwyty na tym ekstremie, w wykonaniu tego ostatniego:

 

Źródło: 8a.nu

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com