facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-21
 

The North Face VE 25 - Editor`s Choice Summer 2011

Niemiecki magazyn Outdoor wyróżnił namiot The North Face VE 25 tytułem Editor`s Choice Summer 2011.
Summit Series®  VE 25 to całoroczny namiot, który mimo swojej małej wagi zapewnia pełną ochronę w czasie najtrudniejszych wypraw. Od 1985 roku model VE-25 wyznacza standardy wśród namiotów ekspedycyjnych, które muszą sprostać najcięższym warunkom atmosferycznym. Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek zdjęcie, film albo reportaż z ważniejszej wyprawy na najwyższe szczyty, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie tam ten namiot. Ta prosta trzyosobowa konstrukcja od lat towarzyszy wspinaczom.

W 2011 po raz kolejny podniesiona została poprzeczka. W nowym VE-25 przeprojektowano nieco wnętrze, w którym znalazł się system łatwo dostępnych i wygodnych kieszeni. Świecące w ciemnościach zamki błyskawiczne oraz kwadratowa przestrzeń na sprzęt ułatwiają pracę w ciemnościach. Innowacyjny system wentylacji pozwala na kontrolę temperatury i ilości pary wodnej. Lekkie, łatwe w montażu pałąki z karbonu z odblaksowymi oznaczeniami umożliwiają szybkie rozstawienie namiotu.

Dodatkowe pętle na poziomie podłogi pozwalają zabezpieczyć namiot w ciężkich warunkach. Podwójne drzwi oraz przedsionek zapewniają ochronę przed temperaturą do - 51°C. W pełni klejona, nylonowa podłoga wraz z wytrzymałym nylonowym tropikiem i pokrytą silikonem klapą, stwarzają idealne schronienie w czasie wielodniowych wypraw.

VE- 25 dostępny jest w kolorze Summit Gold.

Namiot przetestowany został ostatnio przez Simone Moro, Denisa Urubko i Cory`ego Richardsa w czasie zimowej wyprawy na Gasherbrum II. Wspinacze korzystali z VE 25 w bazie i obozie I.

Nowe rozwiązania doceniła także niemiecka edycja magazynu Outdoor wyróżniając VE 25 tytułem Editor`s Choice Summer 2011.

Więcej informacji na temat produktów The North Face znaleźć można na stronie eu.thenorthface.com.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com