facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-23
 

The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej. W dniach 27 - 28 stycznia 2012 roku na stoku Harenda w Zakopanem odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat. W konkurencjach big air i rails rywalizować będzie czołówka zawodników z Polski i Europy. Najlepsi powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Freeski Series.


Jak mówi Andrzej Lesiewski, organizator główny imprezy - „Kolejna edycja nabiera szczególnego znaczenia w kontekście Igrzysk Olimpijskich. Już w 2014 roku w Sochi rozegrane zostaną dwie nowe narciarskie konkurencje freestyle’owe. Wśród zawodników rywalizujących w Zakopanem będą członkowie kadry narodowej, których być może już za 2 lata zobaczymy na Igrzyskach”.
 
Obok głównej części zawodów w piątkowy wieczór odbędzie się widowiskowe nocne show, w czasie którego przy specjalnym koncertowym oświetleniu i energetyzującym wsparciu Red Bulla zawodnicy powalczą o dodatkowe nagrody. Niesamowite freestyle’owe popisy narciarzy i wyjątkowa oprawa od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców.


Po raz siódmy Polish Freeskiing Open wsparła firma The North Face, w związku z czym na zwycięzców czeka najwyższa pula nagród w gotówce w historii imprez zimowych organizowanych w Polsce. Riderzy powalczą także o stylowe tablety Sony oraz kultowe narty Armada Skis.
Atrakcyjne nagrody czekają również na publiczność. Specjalne konkursy zorganizowane zostaną przez firmę Fiat, która zaprezetuje w czasie imprezy swój najnowszy model Freemont i zadba o gości specjalnych w strefie VIP.

Gwarancją rywalizacji na najwyższym poziomie są także całkiem nowe przeszkody i skocznie, za które odpowiedzialne są ekipy Techramps i Parkowa Dolina.

Poza rywalizacą sportową, tym co w największym stopniu decyduje o sukcesie The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat jest wspaniała atmosfera jaką tworzą zarówno zawodnicy jak i zgromadzona publiczność. Aby się o tym przekonać warto odwiedzieć Zakopane w ostatni weekend stycznia. Tymczasem polecamy stronę www.pfopen.pl gdzie znaleźć można relacje foto i video z poprzednich edycji.The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków, oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com