facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-26
 

Test termosu Feel Free

Feel Free to polska marka outdoorowa, firmy Konimpex-Plus, która ma coraz większe grono zwolenników. Stalowy termos próżniowy o pojemności 750 ml przetestował Piotr Jasieński.
Opis:

Korek automatyczny z dwoma pierścieniami. Wewnętrzny przycisk służy do otwierania, z napisem OPEN, a drugi zewnętrzny, którym zamykamy, z napisem CLOSE. Wierzchnia górna zakrętka stanowi kubek służący do picia o pojemności 200 ml. Wysokość termosu wynosi 28 cm, średnica podstawy termosu wynosi 8 cm, w połowie jego wysokości wynosi 7,5 cm, a u góry osiąga średnicę 7 cm. Dzięki takiemu kształtowi, lekko zwężającemu się, bryła termosu posiada „lekką” formę. Termos z zewnątrz pomalowany jest czarną matową farbą, która sprawia wrażenie cienkiej gumowanej warstwy. Biały napis i logo marki są bardzo widoczne na tym ciemnym podłożu. W dolnej części termosu, właściwie u jego podstawy znajduje się „wprasowane” denko, to pod nim kryje się zaślepiona rurka, dzięki której uzyskano „prawie próżnię” między dwoma ściankami. Termos został wyprodukowany w Chinach, a kupujemy go w kartonowym opakowaniu.


Ocena:


Przede wszystkim ma bardzo atrakcyjny wygląd i przyjemnie bierze się go do ręki. Nie wyślizguje się dzięki „gumowatej” farbie i odpowiedniej średnicy dopasowanej do przeciętnej ręki. Automatyczny korek jest bardzo wygodny w obsłudze, gdyż po wciśnięciu centralnego punktu OPEN podnosi się pierścień CLOSE i dzięki temu bardzo łatwo jest go wcisnąć nawet w grubej zimowej rękawicy. Tego typu korki są znacznie bezpieczniejsze w użyciu niż te zwykłe odkręcane, gdyż nie zachodzi obawa, że zawartość termosu podąży za zbyt mocno odkręconym korkiem. Poza tym korki automatyczne mają większą średnice, a co za tym idzie, termos posiada większy otwór. W warunkach turystycznych, gdy sami gotujemy wrzątek, łatwiej jest go nalać do termosu. Otwór o średnicy 5 cm umożliwia wykorzystanie termosu do transportu nawet bardzo gęstej zupy.

Jak zachowuje się termos wypełniony wrzątkiem?

Termos zalałem wrzątkiem bez wstępnego nagrzania wnętrza i termometrem rozpocząłem pomiary. Temp wody wynosiła: po 6 godz. 72 ºC, po 12 godz. 58 ºC, po 18 godz. 49 ºC i po 24 godz. 43 ºC. Temperatura otoczenia w jakiej powinny odbywać się pomiary wg. DIN wynosi 20 ºC. W moim przypadku wynosiła 17-18 ºC. Czyli warunki były trudniejsze. Porównałem uzyskane wyniki temperatur dla termosu Feel Free z wynikami dużego testu termosów przeprowadzonego w 2007 roku, w którym testowany był również wspomniany. Wyniki Feel Free teraz okazały się lepsze od poprzednich. Biorąc jeszcze poprawkę na temperaturę otoczenia, ten wynik należy uznać za bardzo dobry. Jeśli dodać do tego ładny design, zgrabny kształt i dobrą cenę to wybór jest chyba prosty.

Producent: 
PPH Konimpex Plus
http://www.aventura.com.pl/                                                                     

Testował: Piotr Jasieński - rat. TOPR

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com