facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-09
 

Test Softshella TERREX SWIFT adidas

Podczas ostatnich kilku miesięcy miałam okazję testować Softshell adidas z serii TERREX SWIFT.

 

  •  

 

Kolory produktów adidas wpisują się w obecne trendy obowiązujące szczególnie wśród profesjonalnych sportowców z branży outdorowej. Są mocno kontrastowe i posiadają wyróżniające się barwy. Nosząc odzież z kolekcji outdoorowej możemy być pewni, że na zdjęciach nikt nie będzie miał problemu z odróżnieniem zawodnika od skały. Nie inaczej jest w przypadku rzeczonej kurtki, dostępnej w 3 kontrastowych kolorach, ja wybrałam ten najweselszy, czyli oczywiście różowy :-) !.

 

Po szybkiej, pomyślnej ocenie wyglądu przed lustrem zaczęłam testy. Pierwsze wrażenie - jest naprawdę lekka. Kolejną rzeczą, którą zawsze sprawdzam po założeniu kurtki jest podniesienie rąk do góry, aby upewnić się czy konstrukcja pozwala na swobodne ruchy (bez odsłaniania nerek). Test zaliczony - softshell należy do wąskiej grupy sportowych ubrań, w których nie musimy martwić się, że całe plecy są na wierzchu, podczas wspinania czy asekuracji.  

Oceniając kształt i konstrukcję nie sposób nie zauważyć bardzo pojemnych kieszeni. Gdy wkładamy rękę sprawiają wrażenie zupełnie normalnych i wygodnych. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej lub najdzie nas potrzeba zapakowania do nich czegoś naprawdę dużego okazuje się, że kieszenie ciągną się na całej długości softshella. Na dodatkową uwagę zasługuje jeszcze kaptur, który w odróżnieniu od innych noszonych przeze mnie produktów nie ogranicza widoczności i nie spada z głowy nawet przy długiej asekuracji.

Jako, że kurtka typu softshell ma przede wszystkim chronić przed zaistniałymi przeciwnościami pogodowymi, nie obyło się bez jej dokładnego przetestowania. Kurtka została wyposażona w membranę CLIMAPROOF,  która według zapewnień producenta powinna chronić przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Skrupulatnie sprawdziłam ją w naprawdę ekstremalnych warunkach. 

 

Na pierwszy ogień poszedł wiatr. Jako szczęśliwa posiadaczka motoru wykorzystałam

duże szybkości do przeprowadzenia testu. Wyniki przeszły moje oczekiwania!. Nawet przy 100 km/h kurtka stanowiła barierę dla napierającego strumienia powietrza. Z takim doświadczeniem mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że kurtka ochroni nawet przed największym huraganem!. 

 

Dużym zaskoczeniem dla mnie był poziom oddychalności zastosowanych materiałów. Jestem  osobą o małym zakresie komfortu termicznego (albo jest mi za zimno albo za gorąco), a w tej kurtce wspinało mi się naprawdę dobrze. Jest idealna na asekurację w zimne dni, a także podczas wspinania, gdzie robi się gorąco (można obyć się bez ciągłego przebierania).

Kolejnym przemyślanym rozwiązaniem w konstrukcji softshella jest zastosowanie

przepuszczającej powietrze siateczki w kieszeniach. Otwierając je możemy  zwiększyć wentylację. 

Następnie przyszła kolej na deszcz. Wyniki nie były już takie spektakularne. Po kurtce typu

softshell nie możemy się spodziewać właściwości membrany Goretex. Jako produkt wszechstronny musi mieć jakieś kompromisy. Podczas przelotnie występujących opadów na kurtce skrapla się woda i bezproblemowo spływa po powierzchni, więc jesteśmy całkowicie chronieni. Jednak podczas konkretnej zlewy uratuje nas tylko porządna kurtka

membranowa typu GoreTex (softshell przemókł po 20 minutach oberwania chmury) !. 

 

Podsumowując, kurtkę nosi się bardzo wygodnie, nie ogranicza ruchów, jest wystarczająco uniwersalna do pracy i niezawodna na wspinanie.  

Z roku na rok nowe technologie wkraczają również do branży technicznych ubrań i ta kurtka jest tego świetnym przykładem. Zaskoczyła mnie pozytywnie pod wieloma względami - jest lekka, ciepła i oddychająca. Jednocześnie możemy ją bezproblemowo wrzucić do pralki z innymi ubraniami nie martwiąc się o to, że straci którąkolwiek ze swoich właściwości.

Softshell adidas z serii TERREX SWIFT jest bardzo wszechstronnym produktem, co sprawiło, że inne kurtki odłożyłam do szafy, a tą zabieram na wszystkie wyjazdy!.

 

Więcej na:

 

http://www.adidas.pl/

https://www.facebook.com/adidasoutdoor

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com