facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-06
 

Test plecaka Wisport Racoon 45

Długo szukałem plecaka na kilkudniowe wyprawy w góry, w którym zmieści się śpiwór, karimata, kurtka, polar, woda i zapas jedzenia. Solidnego, niezbyt dużego i wygodnego w noszeniu.

Już od roku używam plecaka militarno-survivalowy Raccoon 45 polskiej firmy Wisport.

Plecak ma pojemność 45 litrów, którą można zwiększyć. Boki plecaka są obszyte taśmami 25 mm, co umożliwia zamontowanie dedykowanych kieszeni 10-litrowych (do kupienia u producenta) lub dowolnego kształtu ładownic systemu MOLLE. Dodatkowo, po bokach plecaka, na dole i na klapie, znajdują się po dwa troki, które umożliwiają przypięcie kurtki, karimaty, polaru, kijków, statywu fotograficznego, namiotu, czekanu, liny... Taśmy są długie, a klamry solidne, więc nie ma obaw, że coś się urwie.

W klapie znajdują się dwie kieszenie na zamek (wewnętrzna i zewnętrzna), gdzie zmieści się portfel, mapa, kompas, latarka i inne drobiazgi. Sama klapa jest odpinana, a jej położenie może być regulowane za pomocą taśm, w zależności od wypełnienia komina. Natomiast pod dnem plecaka znajduje się kieszonka z obszernym pokrowcem przeciwdeszczowym, który zakryje plecak i cały przytroczony sprzęt.

Wnętrze plecaka jest przedzielone odpinaną przegrodą. W mniejszej, dolnej komorze, dostępnej z zewnątrz dzięki zamkowi błyskawicznemu, mieści się śpiwór. Do większej włożymy całą resztę sprzętu. Komin jest dość duży, zabezpieczony ściągaczami z dołu i z góry, oraz dodatkowo klamrą. Na tylnej ścianie naszyto obszerną kieszeń, w której można umieścić np. wkład hydracyjny, oraz mniejszą zapinaną na zamek błyskawiczny.

System nośny plecaka to FAS PLUS MILITARY jest bezstopniowy i umożliwia swobodne dostosowanie plecaka do osób różnego wzrostu. Tył, usztywniony aluminiowymi listwami, nie dolega całkowicie do pleców, pośrodku pozostawiony pas wolnej przestrzeni, który pozwala plecom oddychać. Pas biodrowy i plecy są uszyte z pianki, która nieodkształca się nadmiernie pod wpływem obciążenia. Położenie pasa piersiowego może być regulowane, taśmy na ramionach regulują doleganie do pleców, natomiast pas biodrowy można wymontować. Krótko mówiąc, każdy może dostosować plecak do swojej budowy ciała i ciężaru, który niesie tak, aby było mu wygodnie.

Czytaj całość: http://aktywni.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com