facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tenzing Hillary Everest Marathon już za tydzień. Piotr Hercog jednym z faworytów biegu.

Uczestnicy Tenzing Hillary Everest Marathon odliczają dni do startu. Wśród startujących  jest w tym roku kilku Polaków - choć dokładnej listy startowej organizator nie opublikował. Wśród nich jest Piotr Hercog (Salomon Suunto Team), który stał się specjalistą od ultramaratonów rozgrywanych w ekstremalnych warunkach w najbardziej odległych zakątkach świata (wygrana w Baikal Ice Marathon czy Ultra Fiord w Patagonii). Piotrek spróbuje powalczyć o podium z lokalnymi biegaczami co stanowi nie lada wyzwanie.


Jeszcze nigdy na podium w klasyfikacji open nie stanęła osoba spoza Nepalu! Najszybszym obcokrajowcem w Tenzing Hillary Everest Marathon jest Robert Celiński, który startował w tej imprezie czterokrotnie (w tym roku będzie to jego już piąte podejście).  Rok temu Robert osiągnął czas 4h 24 min i 2 sekundy co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

Póki co Piotrek ma za sobą przeszło dwutygodniowy pobyt w Himalajach. Czuje się dobrze, aklimatyzacja przebiega bez zakłóceń. Choć jak twierdzi by na tej wysokości czuć się jak Nepalczycy potrzeba o wiele więcej czasu. Piotrek zdążył też już poznać trasę, właściwie jedynym jego zmartwieniem pozostaje odpowiedni wybór trasy. W tym roku poza dystansem maratońskim będzie bowiem rozgrywany również bieg ultra na dystansie 60 km. Ostateczna decyzja zapadnie pewnie tuż przed startem. 

Tenzing Hillary Everest Marathon jest to najwyżej rozgrywany maraton na świecie. 42-kilometrowa trasa wiedzie spod bazy wypadowej na Mount Everest (5364 m) do Namche Bazar (3446 m). Pomimo, że trasa Everest Marathonu generalnie wiedzie w dół to jednak zawodników czekają trzy wymagające podbiegi. Całość przewyższeń to około 4500 metrów, przy czym średnia wysokość to około 4600 metrów n.p.m..

 

 

W zeszłym roku trasę Tenzing Hillary Everest Marathon najszybciej pokonał  Bed Bahadur Sunwar w 4:00.10. Za nim uplasował się ubiegłoroczny triumfator Bhim Bahadur Gurung – 4:03.14.

 

Zapraszamy do śledzenia Fan Page’a Piotra Hercoga

https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/?ref=ts&fref=ts

 

Tenzing Hillary Everest Marathon wystartuje 29 maja o 7:00 (3:15 czasu polskiego).

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-08
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekscytujące wspomnienia z okolic Drogi Śmierci w Boliwii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com