facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-20
 

TAURON dodaje energii polskiemu narciarstwu

TAURON Polska Energia SA rozpoczyna trzyletni program wsparcia polskiego narciarstwa alpejskiego przygotowany we współpracy z medalistą Mistrzostw Świata Andrzejem Bachledą–Curusiem.
Celem projektu jest wyłonienie najzdolniejszych polskich narciarzy, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku oraz popularyzacja dyscypliny wśród młodzieży. W ramach programu TAURON Bachleda Ski sponsoringiem objęte zostaną także Amatorskie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim PZN.

Projekt narciarski wpisuje się w strategię naszej marki promującej energię jako źródło życia, aktywności, w której centrum jest zawsze człowiek i jego rozwój. Naszym celem jest promowanie marki TAURON jako odpowiedzialnej społecznie oraz będącej blisko ludzi i wydarzeń, marki z którą warto się związać. Staramy się być tam, gdzie nasi klienci, a mamy ich ponad 4 mln – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.Główym założeniem programu TAURON Bachleda Ski, który rozpocznie się w sezonie 2010/2011, jest całościowe wsparcie rozwoju narciarstwa alpejskiego. Projekt składa się z czterech elementów – programu TAURON OlimpijSKI adresownego do młodych obiecujących zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie, cyklu zawodów TAURON Energy Ski Cup, wsparcia Amatorskich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim.

TAURON OlimpijSKI to akcja adresowana do najbardziej uzdolnionej młodzieży w wieku 13 - 17 lat, wyłonionej we współpracy z lokalnymi klubami sportowymi i PZN. Wybrana grupa weźmie udział w cyklu intensywnych szkoleń wspieranych przez TAURON Polska Energia. Młodzi alpejczycy spędzą prawie 60 dni „na śniegu”, nie tylko w Polsce, ale także na alpejskich lodowcach. - Narciarstwo alpejskie jest  niedocenianą dyscypliną wśród polskich sportów zimowych. Brakuje profesjonalnej opieki nad młodymi zawodnikami oraz wydarzeń aktywizujących entuzjastów tej dyscypliny, dlatego tak ważne są przedsięwzięcia wspierające entuzjastów narciarstwa alpejskiego, szczególnie tych najmłodszych. Celem programu jest odnowienie tej dyscypliny i powrót Polaków na najwyższe miejsca klasyfikacji Pucharu Świata oraz olimpijskie podium – mówi Andrzej Bachleda–Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk, pomysłodawca i opiekun merytoryczny programu.

Wspierani  przez TAURON zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności w czasie TAURON Energy Ski Cup, gdzie będą rywalizować w wyjątkowo widowiskowej konkurencji alpejskiej, jaką jest slalom równoległy. Dwie kwalifikacyjne edycje rozegrane zostaną w Krynicy i Czarnej Górze, natomiast wielki finał zagości w zimowej stolicy Polski – Zakopanem.

W ramach działań związanych z reaktywacją polskiego narciarstwa alpejskiego TAURON Polska Energia nie zapomniał też o najlepszych narciarzach amatorach. Jako główny sponsor udzieli wsparcia 10 imprezom rozgrywanym w ramach cyklu Amatorskich Mistrzostw Polski.

W sezonie 2010/2011 rozpoczęła się także współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim. TAURON Polska Energia, patronując Mistrzostwom Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim, najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie sezonu, buduje solidny fundament przyszłych sukcesów polskiego narciarstwa alpejskiego.

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com