facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tatrzańskie „honorne” ściany zimą – GÓRY 253

Tatry nie są górami wielkimi, za to mają alpejski charakter i sporo ścian, na których można całkiem nieźle się powspinać latem i zimą. Część z nich jest dość łatwa, są jednak i takie, których przejście jest wyzwaniem. W GÓRACH (253), które nadal dostępne są w salonach prasowych, Damian Granowski przedstawia na zachętę ;) kilka zimowych, honornych propozycji.

Ganek i Kaczy Mur

 

Po czym poznać „honorną” ścianę? Po wysokości, trudności dróg, oddaleniu od schronisk, skomplikowanym podejściu i zejściu? Wszystkiego powinno być po trochu, a występowanie jednego z czynników niekoniecznie sprawia, że ścianę od razu można zakwalifikować jako trudną.

 

Północna ściana Wysokiej

 

W GÓRACH przedstawiamy listę ścian, których zrobienie powinno wam dostarczyć satysfakcji. W miarę możliwości staramy się przekazać najważniejsze informacje praktyczne. W wielu przypadkach wymienimy najpopularniejsze drogi na danej ścianie. Warto jednak pamiętać, że taka droga może mieć 1 lub 2 przejścia w ostatnim dziesięcioleciu, jeśli jest trudna lub ściana nie jest zbyt popularna.

 

Wschodnia ściana Rysów

 

Oczywiście w Tatrach znajdziecie również kilka ciekawych ścian, do których dostęp jest aktualnie zamknięty ze względów przyrodniczych. Mamy na myśli chociażby Krywań czy ściany w Tatrach Zachodnich (na przykład Kazalnica Miętusia lub Giewont). Być może kiedyś to się zmieni i legalnie uderzymy na te piękne i trudne ściany.

 

 

Przypominamy: Magazyn GÓRY znajdziecie zawsze w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych Czytelników, GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-03
Tylko w GÓRACH
 

Pracownia Rembrandta, czyli nowe życie starych butów

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-27
Tylko w GÓRACH
 

Gilberto Merlante – Monte Viso

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-26
Tylko w GÓRACH
 

Tatry są najważniejsze – wspomnienie o Władysławie Cywińskim

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-23
Tylko w GÓRACH
 

Tako rzecze Profesor, tako rzecze Zwierz

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-20
Tylko w GÓRACH
 

Pola Kryża - Via ferraty żelazna przygoda

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com