facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-21
 

Tatry światłem malowane - wystawa fotografii (grudzień 2010-wrzesień 2011)

Jak na fotografii uchwycić światło podhalańskiego zachodzącego słońca? O tym z pewnością godzinami mógłby rozmawiać fotograf Adam Brzoza, autor fotografii, ukazujących piękno Tatr w świetlistej poświacie. Wystawa potrwa do końca września 2011 roku.
Termin: 18 grudnia 2010 – 30 września 2011
Miejsce: Zakopane, Hotel Grand Nosalowy Dwór, ul. Balzera 21d

Tatry Światłem Malowane to ekspozycja prac Adama Brzozy - jednego z najbardziej znanych i utytułowanych zakopiańskich artystów-fotografików. Jego zdjęcia można znaleźć między innymi w prestiżowych magazynach takich jak National Geographic czy National Geographic Traveler.

Tatry Światłem Malowane to szansa zobaczenia ok. 45 prac opowiadających o górach w różnych porach roku. Pejzaże malowane niezwykłym światłem sprawiają, że Tatry tętnią kolorowym życiem, ciągle się zmieniając i zaskakując.

Autor pokazuje zarówno miejsca niedostępne dla przeciętnego turysty, jak i te znajdujące się przy szlakach. Wystawa to szansa spojrzenia na góry okiem artysty-podróżnika, który zwiedzając świat zawsze wraca na Podhale. W Tatrach czuje się jak w domu, ale potrafi spojrzeć na nie z dystansem, w kontekście swoich dalekich wypraw. Adam Brzoza zawsze stara się za pomocą zdjęć wywołać u odbiorcy emocje. Krajobrazy jego autorstwa są czasem bajkowe, czasem mroczne, ale zawsze korespondują z rzeczywistością uwypuklając piękno codzienności.

fot. Adam Brzoza

Wszystkie prace zostały wywołane na papierze fotograficznym Kodak Pro Jedwab w wielkim formacje 50x75 cm. Technika prezentacji jest przy tym niezwykle ważna, ponieważ pozwala oddać bardzo intensywne barwy, delikatne przejścia tonalne i świetlne refleksy zachowując wszelkie subtelności i detale. Antyrefleksyjna powierzchnia wydruków sprawia, że prace ogląda się niezwykle komfortowo, bez częstego dla wystawy fotografii problemu z odbijaniem światła przez szklane powierzchnie antyram.

Również miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Nowy czterogwiazdkowy hotel w Zakopanem łączy w sobie wpływ lokalnej architektury i stylistyki z wpływami lokalnej tradycji, wplatając podhalańskie wzornictwo w nowoczesny design. Wnętrza nawiązujące do góralszczyzny to idealne tło dla prac Adama Brzozy, które dzięki oku, doświadczeniu autora oraz nowoczesnej technice fotografii i reprodukcji są odkrywaniem Tatr na nowo.

Źródło:  fotowarsztaty.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com