facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-07-08
 

Tatra Running - treningi

Wielu biegaczy-amatorów po osiągnięciu pewnego etapu wytrenowania poszukuje sposobów na dalszy, jak najbardziej efektywny rozwój swoich sportowych możliwości. Jedni działają na chybił-trafił, inni przeczesują Internet w poszukiwaniu porad i gotowych planów treningowych, a jeszcze inni chłoną wiedzę z licznych podręczników biegania.
Z roku na rok przybywa też osób, które sięgają po pomoc profesjonalnych trenerów. Doskonałą okazją, by sprawdzić, jakie korzyści może przynieść taka współpraca, jest udział w obozie biegowym.

W minioną niedzielę w Zakopanem zakończyła się kolejna już edycja obozu biegowego Tatra Running (www.tatrarunning.pl). Grupa ok. 20 amatorów biegania z całej Polski przez 5 dni uczestniczyła w treningach, wykładach i spotkaniach. Prowadzący to wybitni sportowcy, trenerzy, fizjoterapeuci i dietetycy (m. in. wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w biegach, mistrz kraju w triathlonie, czy V-ce Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Polski w skialpinizmie).

Poza codzienną pracą nad wydolnością, siłą czy techniką biegową, zwracano uwagę na prawidłową rozgrzewkę, rozciąganie czy relaksację, zaprezentowano ćwiczenia poprawiające core stability i propriocepcję oraz przeprowadzono badanie poziomu zakwaszenia we krwi uczestników. Każdy z nich odbył też indywidualne konsultacje z dietetykiem i fizjoterapeutą – można wręcz powiedzieć, że niektórzy wyszli z tych spotkań odmienieni :)

Obozy Tatra Running – podobnie jak inne obozy biegowe – są przeznaczone głównie dla średniozaawansowanych biegaczy. Takie bowiem osoby mogą najwięcej zyskać na kilkudniowej współpracy z trenerami – z jednej strony dadzą radę codziennym biegom w górach, z drugiej: dowiedzą się wielu ciekawostek dotyczących ich treningu czy zdrowego odżywiania, które w przyszłości pozwolą im stać się lepszymi i zdrowszymi sportowcami.

Najbliższy obóz Tatra Running odbędzie się w szwajcarskim Sankt Moritz w Alpach. To właśnie tu do najważniejszych imprez przygotowują się najlepsi zawodnicy na świecie. Treningi w tak doskonałych warunkach i przepięknej scenerii z pewnością zostaną w pamięci na długie lata, a forma wypracowana na wysokości ok. 2000 m n.p.m. pomoże bić własne rekordy po powrocie na niziny!

Dla osób chętnych na ten wyjazd zostało już tylko kilka miejsc i zaledwie tydzień czasu na zgłoszenie (http://www.tatrarunning.pl/oboz-wysokogorski-w-st-moritz-szwajcaria).
 
 Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska
 Tatra Running - fot. Piotr Kosmala
 Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wisniewska
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com