facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-06-01
 

Tarnowski Festiwal Wspinaczkowy 2012

Tradycyjnie późną wiosną odbędą się zawody wspinaczkowe na tarnowskim Rynku. Tegoroczna edycja, której kulminacją będą Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas i Puchar Polski w boulderingu, przybierze jednak unikalną formę Festiwalu Wspinaczkowego, w którym aktywnie uczestniczyć może każdy miłośnik pionowego świata – niezależnie od wieku i umiejętności.

Impreza rozpocznie się w Dniu Dziecka otwartymi zawodami TarnoviaKids dla najmłodszych wspinaczy, którzy zmierzą się z czasem i przestrzenią na drogach przygotowanych nawet dla 5-latków. Zaś starsi i bardziej zaawansowani będą mogli stoczyć pojedynek o tytuł Mistrza Małopolski zarówno w boulderingu, jak i wspinaczce na czas. Na tym jednak nie koniec atrakcji w tym szczególnym dla dzieci dniu, bo zmaganiom będą towarzyszyć warsztaty w modnym slackline, a także mały festyn z malowaniem ciała, chodzeniem na szczudłach, czy kręceniem figur z balonów :)

 
Klaudia Buczek przygotowana do startu (fot. P. Topolski)


Wieczorem, po krótkim pokazie filmów górskich Rock&Film rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców we wspinaczce na czas – zdecydowanie najpopularniejsza konkurencja wśród żywiołowej i licznej tarnowskiej publiczności. W przerwie zawodów odbędzie się pokaz slackline – w tym highline pomiędzy Ratuszem, a pobliską kamienicą: w sumie 30 metrów na wysokości 10 metrów...

 

W sobotnie przedpołudnie na dużej ścianie odbędzie się Otwarty Dzień Sekcji Wspinaczkowej MKS Tarnovia, gdzie członkowie klubu wraz z zaproszonymi gośćmi będą wprowadzać w tajniki wspinaczki każdego chętnego. Początkujący będą mogli pod okiem Adama Pieprzyckiego, Tomka Oleksego, Klaudii Buczek, czy Marcina Dzieńskiego spróbować swoich sił – a doświadczona wspinaczkowa brać porozciągać kości przed popołudniowymi zmaganiami lub choćby... pogadać :P


Klimaty boulderów na tarnowskim Rynku (fot. P. Topolski)


Kilkanaście problemów będzie do pokonania w popołudniowych eliminacjach Pucharu Polski w boulderingu. Formuła „flash”, kilka struktur z Pucharu Świata w Wiedniu, urozmaicone bouldery kręcone przez najlepszych routesetterów w kraju oraz - przedewszystkim - brak konieczności posiadania badań lekarskich powinny być wystarczającą zachętą do startu. Wycieńczone ciało znajdzie zaś wieczorem ukojenie w trakcie klubowej imprezy ESKA Middle Party...


Niemniej warto pamiętać o wstrzemięźliwości, bo w niedzielę od samego rana rozpocznie się półfinał. Dla pokonanych pozostaną otwarte zawody na czas – Tarnovia Open 2 oraz niezwykła rywalizacja, w której decydującym będzie wspólny wynik uzyskany przez parę wspinaczy. Choć impreza przybieże wymowną nazwę Tarnovia Family Cup, to jednak nikt w drzewa genealogiczne zaglądać nie będzie, bo przecież... „wszyscy Polacy to jedna rodzina” ;)

 

Kolejny punkt napiętego programu również nosi znamienną nazwę Fly or Die („Leć lub giń”) – a zatem wszystko zostanie w tej konkurencji podporządkowane, miejmy nadzieję, jak najdłuższym lotom. Choć i nie brak głosów, żeby też oceniać najlepsze upadki...


Efektowne skoki podczas PP w Tarnowie (fot. P. Topolski)

Następnie akcja przeniesie się nico w kuluary, dzięki panelowi dyskusyjnemu - 5 Biegun Wspinania, który pochyli się nad ważkimi problemami dosięgającymi środowiska. Dla mniej nastawionych bojowo pozostanie kolejna odsłona Rock&Film lub spacer po Rynku w poszukiwaniu historycznych zdjęć na wystawie Rock&Foto – dających wgląd jak zmieniały się pokolenia tarnowskich wspinaczy.

 

Niedzielny wieczór to oczywiście wielki finał zawodów boulderowych, w których przerwie uhonorowani zostaną najwybitniejsi trenerzy i zawodnicy obchodzącej swoje 20-lecie Sekcji Wspinaczkowej MKS Tarnovia. Na koniec zaś oczekiwać będzie jeszcze... ESKA After Party :)

 

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.festiwal.tarnovia.org - zaś dla nieobecnych przewidziano możliwość śledzenia relacji „na żywo”. 

 

Tarnowski Festiwal Wspinaczkowy wspierają: Polski Związek Alpinizmu, Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, adidas Poland, Azoty Tarnów, Bruk-Bet, Diagnostyka Tarnów, Oshee Isotonic Drink, Skoda – Auto Bączek, Tar-Sped, Witospol, Wrześniak Glassworks, Valdi.

 

Partnerzy techniczni: HRT, Woodpecker Holds, Koncept Oleksy, Centrum Zdrowia Tuchów.

 
Patronat Medialny: Radio ESKA, GÓRY – Górski Magazyn Sportowy, TVP Kraków, wspinanie.pl, Tarwizja.pl, Sportowy Tarnów
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com