facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-08-21
 

Tanzania Expedition 2007

Już 5 września rozpoczyna się pierwsza w Polsce wyprawa polskich harcerzy na najwyższy szczyt Afryki...


Już 5 września rozpoczyna się pierwsza w Polsce wyprawa polskich harcerzy na najwyższy szczyt Afryki...


Cel wyprawy:

Celem projektu „Tanzania Expedition’07” jest zdobycie najwyższej góry Afryki – Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) z okazji 100-lecia skautingu na świecie. Oprócz tego ekipa zamierza zdobyć szczyt czynnego wulkanu Ol Donyo Lengai (2878 m n.p.m.). Drugim celem projektu jest wizyta w placówce misyjnej Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) w Tanzanii. Podczas wizyty chcemy poznać specyfikę pracy misjonarzy oraz przeprowadzić badania poświęcone kulturowym uwarunkowaniom wyobraźni twórczej. Badania z wykorzystaniem Testu Wyobraźni Twórczej, stworzonego przez Janusza Kujawskiego, są koordynowane przez doktora Macieja Karwowskiego i realizowane w takich krajach, jak: Polska, USA, Hongkong, Tunezja, Słowenia i Tanzania. Poza tym staramy się zdobyć fundusze na budowę placu zabaw dla dzieci z okolicznej szkoły podstawowej.

Projekt jest realizowany przez Harcerski Klub Turystyczny „Trzy.Dwa.Raz.” (HKT) przy współpracy z księżmi misjonarzami z SMA. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, który zostanie zrealizowany przez harcerzy. Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Otwocka, Pana Dariusza Kołodziejczyka oraz Starosty Otwockiego, Pana Krzysztofa Boczarskiego. Patronat medialny objęli Onet.pl, Tygodnik Regionalny, Linia Otwocka, turystyka-gorska.pl oraz e-gory.pl.

Zamierzenia wyprawy:

W Afryce chcemy spędzić około miesiąca czasu. Podczas pobytu odwiedzimy wiele ciekawych miejsc, z pewnością poznamy ciekawych ludzi, nawiążemy nowe znajomości, poznamy tamtejszą kulturę, itp. Wszystko to sprawia, że mamy nadzieję, że będzie to nasza podróż życia.

Do polskiej placówki misyjnej Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) jedziemy na zaproszenie księdza Arkadiusza Nowaka z Arushy. Będziemy prowadzili tam projekt „Stawiajmy na uśmiech” – jest to projekt związany z wymianą kulturową między nami a dziećmi i młodzieżą z Tanzanii. W ramach projektu chcemy pokazać naszym rówieśnikom kawałek Polski, tego co w nas dobre, na czym nam zależy, kim jesteśmy i co lubimy robić. W zamian chcemy dowiedzieć się tego samego o nich. Poza tym chcemy nauczyć się od nich tej niezwykłej radości życia, jaka płynie z każdego mieszkańca Afryki. 

Drugim etapem projektu jest wejście na Dach Afryki - Kilimandżaro (5895 m. n.p.m.). Szczyt chcemy zdobyć wciągu 6 dni pokonując trasę Mahame Route. Wybraliśmy tą trasę ze względu na to, że panuje tam mniejszy ruch niż na najpopularniejszej drodze czyli Marangu Route, zwanej także Coca-Cola Route. Cały trekking będzie realizowany pod okiem przewodnika i z pomocą tragarzy wynajętych na miejscu. Wejście na Kilimandżaro wymaga od nas profesjonalnego przygotowania pod wieloma względami: fizycznym, organizacyjnym jak i finansowym – ale wierzymy, że spełnimy wszystkie te wymagania.

Podczas pobytu w Tanzanii chcielibyśmy również zobaczyć jedne z najpiękniejszych miejsc na Czarnym Lądzie, które nieodłącznie wiążą się z dziką przyrodą i zwierzętami. Oczywiście mamy na myśli przepiękne Parki Narodowe Tanzanii. M.in. chcemy odwiedzić: jezioro Manyara, Park Tarangire, Rezerwat Ngorongoro.

Oczywiście w czasie wyprawy planujemy również zwiedzić niektóre miasta Tanzanii, czasem napić się Coca – Coli, pójść na targ i kupić klapki rodzimej produkcji lub po prostu odpocząć, kładąc się pod baobabem.

Więcej o wyprawie: www.hkt.otwock.zhp.pl

2007-08-21

(kg)
   


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com