facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-13
 

Tadżykistan (14 marca, Kraków)

TKN Wagabunda we wtorek, 14 marca, zaprasza na slajdowisko z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..."


Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda AE w Krakowie we wtorek, 14 marca, zaprasza na slajdowisko z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz...", które przedstawi Przemysław Wiktor.

Będzie to relacja z dwuosobowej wyprawy do Tadżykistanu.

Tadżykistan - małe (w porównaniu do sąsiadów) państewko powstałe po rozpadzie Sojuza między Kirgizją, Chinami, Afganistanem i Uzbekistanem. Połowa terenu państwa, będąca zarazem autonomicznym rejonen, leży na terenie Pamiru - Dachu Świata. Tu znajdowały się jedne z najwyższych szczytów byłego ZSRR - pik Rewolucji, Komunizma, Lenina, pik Moskwa. Obecnie jest to jeden z najmniej popularnych turystycznie państw Azji.

"Celem naszej dwuosobowej wyprawy był (z grubsza) wyjazd w puste rejony Gór Azji. Ostatecznie pomysł padł właśnie na Tadżykistan, kraj opuszczony przez turystów, zapomniany po rozpadzie Sojuza. Działalność górską skupiliśmy w rejonie doliny Wozbajtał i Kokujbiel, gdzie planowaliśmy zdobycie jednego z licznych (nierzadko dziewicznych) pięcio-, sześciotysięczników. W drodze powrotnej zamierzaliśmy przebyć pasmo Pamiru na Zachód, doliną Bartang do granicy z Afganistanem. Pozdróż w tamtą stronę odbyła się popularnym ostatnio traktem Brześć - Moskwa - Biszkek, natomiast powrót chceliśmy urozmaicić i wracaliśmy "dołem" - przez Iran i Turcję"

Wtorkowe pokazy slajdów odbywają się o godz. 19 w sali nr 9 pawilonu sportowego Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ul.Rakowicka 27.

Wstęp wolny.

2006-03-13

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com