facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-12-02
 

Szmata za Szmatę - konkurs Marmota podczas KFG

W dniach 1 - 3 grudnia b.r. odbędzie się 15. edycja jednego z największych eventów górskiego w Polsce - Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W czasie trzech festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i podróżnikami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy Marmot - amerykańska ikona outdooru i Złoty Sponsor imprezy. Po raz kolejny zorganizuje on „Szmatę za szmatę” - prestiżowy konkurs podciągania na drążku. Śmiałkowie wciąż są poszukiwani! 


Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń - nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się sporą renomą również poza granicami kraju. Co roku odwiedza go około 4 000 - 5 000 osób, pragnących spotkać się z im podobnymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno - Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym. 

 

Tradycyjnie wrażenie robi lista zaproszonych gości. Dzięki staraniom organizatorów 15. edycję festiwalu odwiedzą wybitne jednostki ze świata górskiej wspinaczki, zarówno z zagranicy, jak i z Polski. Lista nazwisk jest długa: Ines Papert, Peter Habeler, Ermanno Salvaterra, Davo Karničar, Marek Holeček, Matt Helliker czy Michi Wohlleben. Do tego rodzime ikony, m.in. Piotr Pustelnik, Janusz Ryszard Pawłowski, Janusz Majer, Krzysztof Wielicki czy Janusz Gołąb. A to tylko najwięksi z panteonu wyjątkowych postaci, które w dniach 1 - 3 grudnia pojawią się w murach Uniwersytetu Ekonomicznego. 

 

Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą dwa konkursy filmowe, naturalnie z cennymi nagrodami. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 15. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Konkurs Filmu Polskiego kierowany będzie do twórców znad Wisły. W tym roku o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego KFG 2017 będzie walczyć dwanaście dokumentów, z czego aż siedem to polskie premiery.  

Jednym z flagowych punktów imprezy będzie sponsorowany przez Marmota konkurs „Szmata za szmatę”. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy chętni, którzy pragną  zmierzyć się z konkurentami w ilości podciągnięć na specjalnym drążku. Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja przewiduje dwie kategorie, w tym jedną polegającą na kultowym w środowisku wspinaczy „dawaniem ze szmaty”, czyli podciąganiem ze zwisu na jednej ręce. Drugą kategorią będzie podciąganie oburącz nachwytem, z zawieszonym przy ciele 30 kg balastem. Eliminacje do konkursu odbywać się będą w dniach 21 - 29 listopada w siedzibie firmy Raven - wyłącznego dystrybutora marki Marmot na Polskę. Dziesięć osób, które osiągną w nich najlepsze wyniki, po pięć z obu kategorii, zmierzą się w finałowej walce o nagrody. Odbędzie się ona ostatniego dnia festiwalu i poprzedzi gwóźdź programu - wręczenie nagrody Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. Szczegółowy Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie Raven oraz na stronie Patrona Medialnego konkursu - portalu wspinanie.pl.

 

Oprócz licznych spotkań, prezentacji, warsztatów i prelekcji tradycyjnie nie zabraknie też kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie. Swoje stoisko, obok Marmota, będzie miało m.in. włoskie Aku - producent najwyższej jakości obuwia górskiego. Zarówno na stoisku Marmota, jak i Aku nie zabraknie produktów do nabycia w mocno promocyjnych cenach, jak i konkursów z nagrodami. 

 

Szczegółowy program 15. KFG można sprawdzić na oficjalnej stronie eventu, dostępnej pod adresem http://kfg.pl.

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com