facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-22
 

Szlak Transsyberyjski - Pierwszy E-PRZEWODNIK

Przewodnik elektroniczny: Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin. To pierwszy tego typu przewodnik wydany przez znane wydawnictwo BEZDROŻA.
O przewodniku:

Zakres i układ rozdziałów. Przewodnik został tak pomyślany, by służył praktyczną pomocą zarówno w fazie planowania wyjazdu, jak i podczas samej podróży, a jednocześnie by dostarczał jak najwięcej informacji krajoznawczych.
W wersji elektronicznej nawigacja jest niezwykle wygodna - wystarczy, że klikniesz na odnośnik znajdujący się w tekście (np. w spisie treści) aby znaleźć się na odpowiedniej stronie.
W rozdziale I przewodnik bardzo dokładnie opisuje sam przejazd Koleją Transsyberyjską na trasie od Moskwy poprzez Przybajkale i Mongolię aż do Pekinu oraz przybliża historię szlaku. Zabiera nas w podróż Wielkim Szlakiem Herbacianym, wyjaśnia zarówno cel budowy kolei, jak i poszczególne etapy budowy oraz ciekawostki historyczne.
Rozdziały II i III stanowią doskonałą pomoc dla wybierającego się w podróż turysty.
Rozdział II omawia wszystkie kwestie praktyczne związane z przygotowaniami do wyjazdu i radzeniem sobie w trakcie wyprawy. Zgłębia takie tematy, jak np. wybór czasu podróży, jak najlepiej przygotować się do wyprawy, jakie czekają nas formalności graniczno-wizowe, co sprawdzić, co zabrać, o czym nie zapomnieć.
Rozdział III dotyczy już samego przejazdu trasą Kolei Transsyberyjskiej. Pomaga wybrać najwygodniejszą opcję przejazdu, opisuje warunki podczas podróży, transsyberyjskie zwyczaje i kuchnię, tak by być przygotowanym na wszystkie niespodzianki. Jest to też chronologiczny opis przejazdu pociągiem na trasie Moskwa-Pekin. Podróżnik możne się również w tym rozdziale dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o mijanych na trasie miastach i regionach. Orientację ułatwiają znacznie schematy trasy z odległościami pomiędzy poszczególnymi miastami.
Kolejne rozdziały IV-VII to rodzaj miniprzewodników po Moskwie, Bajkale, Ułan Bator i Pekinie oraz ich najbliższych okolicach. W rozdziale opisującym poszczególne miasto lub region znajduje się część krajoznawcza (opis historii, kultury itp.), część z informacjami praktycznymi dotyczącymi samego miasta czy regionu oraz część z najciekawszymi miejscami bądź zabytkami. Na końcu znalazły się trzy słowniczki - rosyjski, mongolski i chiński - oraz indeks nazw geograficznych.
Mapy. By ułatwić poznawanie kraju, wydawnictwo przygotowało mapki, plany i schematy, dzięki którym poruszanie się po regionie i zwiedzanie największych (i najciekawszych) miejsc będzie znacznie prostsze.

Więcej na temat przewodnika: o tym jak zamówić i pobrać przewodnik oraz darmowy fragment przewodnika, wszystko to na stronie www: http://bezdroza.pl/ciekawostki,SZLAK_TRANSSYBERYJSKI__PIERWSZY_EPRZEWODNIK_BEZDROzY,2387.htm

Źródło: www.bezdroza.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com