facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-21
 

Szkolili się, jak przeżyć podczas lawiny w Tatrach

Laureaci konkursu "Lawinowe ABC" wzięli udział w szkoleniu lawinowym, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich.
Uczestnicy - w sumie 15 osób - przybyli w Tatry z różnych stron Polski. Część teoretyczna zorganizowana została w sali konferencyjnej TPN w Kuźnicach, a praktyczna - na Hali Kondratowej. Szkolenie przeprowadzili przewodnicy PSPW: Marcin Kacperek - prezes PSPW i autor książki "Kochaj śnieg, unikaj lawin", Andrzej Sokołowski, Przemek Wójcik i Bartek Stoch-Michna.

W konkursie podczas ogólnopolskiej kampanii społecznej "Lawinowe ABC" wzięło udział prawie 200 uczestników.

Konkurs odbył się za pośrednictwem internetu. Zadaniem uczestników było udzielenie każdego dnia trwania konkursu (pięć dni) odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy na temat lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach. Pytania ułożył Marcin Kacperek. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła 57 zwycięzców. To osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania. Z tego grona drogą losowania wyłoniono uczestników szkolenia.

Szkolenie było jednym z kilku wydarzeń tegorocznej - już drugiej - edycji akcji "Lawinowe ABC". W planach jest kolejny konkurs, w którym wygraną również będzie szkolenie lawinowe.

Główne założenie akcji "Lawinowe ABC" to promocja dobrych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętności oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadania sprzętu lawinowego i wiedzy, jak go używać.

Jej organizatorami są Tatrzański Park Narodowy i TOPR. Partnerzy kampanii: Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Urząd Miasta Zakopane, PZU, Mammut, Pieps.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Wyborcza, RMF FM, Wspinanie.pl, Góry, Hivermag.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com