facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-20
 

Szetlandy i Orkady - nieznane wyspy

Natalia i Piotrek – podróżnicy-autostopowicze - opowiedzą o mało znanych północnych wyspach - Szetlandach oraz Orkadach! Podzielą się slajdami, opowiedzą o niezwykłej naturze i zwyczajach tego rejonu świata!

Szetlandy odwiedzili zimą 2013 r. Uczestniczyli tam m. in. w największym w Europie festiwalu ognia i Wikingów w Lerwick, a potem w podobnej uroczystości w Sandwick. Prócz wyspy głównej dotarli także na wyspy: Yell, Unst, Out Skerries, Trondra, Wschodnią i Zachodnią Burrę.

Wracając z Szetlandów, zahaczyli o Orkady. Oba archipelagi wysp należą do Wielkiej Brytanii. Na Orkadach znajdują się neolityczne najstarsze w Europie pozostałości dawnych cywilizacji - kamienne kręgi (starsze niż w Stonehenge) oraz fundamenty dawnych osad.

Źródło: TKN Wagabunda

 Natalia Uśmiechnięta (Gomolińska) i Piotr Thier - dwójka zakochanych w sobie i autostopie podróżników. Studenci Turystyki i Rekreacji. Każde z nich ma już na koncie ponad 130 tys. autostopowych km na trzech kontynentach - póki co: Europa, Azja, Afryka.

To ludzie z pasją i misją - latem 2014 r. rozpoczynają podróż dookoła świata, o której oboje od dawna marzą. Uśmiech, energia, odwaga, zaradność, optymizm, marzenia - to własnie oni.

Slajdowisko odbędize się we wtorek 26.11.2013 r.  w sali nr 9 pawilonu sportowo-dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicnzego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Wstęp wolny!

Więcej:
www.wagabunda.krakow.pl, www.facebook.com/TKN.Wagabunda

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com