facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-05
 

Syria i Jordania (10 listopada, Kraków)

TKN Wagabunda zaprasza na wspólną wędrówkę wraz z Grzegorzem Petryszakiem po Syrii i Jordanii - rejonie, w którym narodziła się nasza cywilizacja.
Syrię zwykliśmy utożsamiać z terroryzmem. Niebezpieczne miejsce, w którym nie można być pewnym, że w którymś momencie nie wyleci się w powietrze na bombie podłożonej przez usłużnego fanatyka. A Jordania jawi się, jeśli w ogóle jako jakieś państewko, gdzie zdaje się jakaś Amerykanka wżeniła się w rodzinę królewską.

Czy prawda to czy mity? Może warto się przekonać jak kraje te wyglądają naprawdę.  W ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..." Grzegorz Petryszak - podróżnik i autor przewodników, w „cywilu” absolwent jeszcze Akademii Ekonomicznej  postara się rozwiać kilka mitów krążących wokół państw arabskich na Bliskim Wschodzie.

TKN „Wagabunda” zaprasza na wspólną wędrówkę po Syrii i Jordanii -  rejonie, w którym narodziła się nasza cywilizacja. Prezenter zabierze nas w podróż po Damaszku - najstarszym stale zamieszkanym mieście na świecie, zahaczy o wioskę Malula, w której mieszkańcy - chrześcijanie, do dzisiaj  posługują się językiem aramejskim - językiem Chrystusa. Przeprowadzi nas po Petrze nazywanej 8 „cudem świata”. W podróży dotrzemy do twierdz krzyżowców, które do tej pory zachowały się na pustyniach Bliskiego Wschodu. Zanurzymy się w fascynującej kulturze orientu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 10.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
 fot. Grzegorz Petryszak
 fot. Grzegorz Petryszak
 fot. Grzegorz Petryszak
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com