facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-02
 

Syria (7 grudnia, Racibórz)

Wszystkich miłośników podróży, dobrych zdjęć oraz pysznych zimowych grzańców, zapraszamy na slajdowisko Leszka Szczasnego pt. "Syria - starożytność i ramadan z dyktaturą w tle".

Wszystkich miłośników podróży, dobrych zdjęć oraz pysznych zimowych grzańców, zapraszamy na slajdowisko Leszka Szczasnego pt. "Syria - starożytność i ramadan z dyktaturą w tle".Slajdowisko odbędzie się w pubie & cafe "koniec świata" (Racibórz) 7 grudnia, o godz. 18.00.

Slajdowisko jest zapisem miesięcznego pobytu w Syrii we wrześniu 2008 roku. Autor przedstawia nie tylko słynne miejsca starożytne (np. Palmyra, Apamea, Bosra) czy średniowieczne (np. zamek krzyżowców w Krak de Chevaliers). Maluje również obraz życia codziennego i religijnego w czasie muzułmańskiego postu – ramadanu. Zaprasza także do dwóch syryjskich metropolii – Aleppo i Damaszku, nie stroniąc od komentarzy dotyczących smutnej rzeczywistości politycznej tego zniewolonego kraju. Osobny krótki dział stanowi prezentacja Syrii jako skansenu starych samochodów – 30, 40-letnich mercedesów, volvo i fordów. Wszystko to przeplecione jest relacją z zaskakujących przygód (których autostopowiczom nigdy nie brakuje) i spotkań z ludźmi.

 
Leszek Szczasny jest 33-letnim raciborzaninem, z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania artystą, społecznikiem i podróżnikiem. Stopniowo rozszerza zakres swoich wypraw. Zjeździł dokładnie Europę (i zachodnią, i wschodnią), a ostatnio zaczął penetrować Bliski Wschód (Turcja, Syria). Jako że podróżuje autostopem i bardzo niskobudżetowo, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc“. Dociera w głąb danej kultury, starając się zrewidować związane z nią stereotypy.


2008-12-02

(kg)
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com