facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Sylwia Buczek na Kamiennej Górze

W Polsce jesień to bez wątpienia najlepsza pora na realizację trudnych boulderowych projektów. Nasza raczej kapryśna aura zdaje się pokazywać ostatnio swoje nieco łagodniejsze oblicze, co znakomicie wykorzystała Sylwia Buczek (SALEWA, Five Ten, Sztuka Żywienia, MotionLab), udając się dla odmiany w jeden z najlepszych piaskowcowych spotów.

 

 

Popularne piachy przy granicy polsko-czeskiej to nie tylko wymagające, okraszone dużą dawką tradycji i dreszczykiem emocji wspinanie z liną w rejonach takich jak Hejszowina, Labak czy Adrspach. To również wysokiej klasy miejscówki bulderowe – Ostaš, Machov czy Kamienna Góra, która ostatnio cieszy się rosnącym zainteresowaniem miłośników małych form. W ostatnim czasie, potencjał rejonu postanowiła sprawdzić też zawodniczka teamu SALEWA Polska. Tydzień temu wypad zaowocował przejściem Hathajoga 7B/B+ Flash, ubiegły weekend przyniósł natomiast doskonałe przejście RP.


 


Hathajoga 7B/B+ Flash
(fot. Maciej Smolnik)Celem wyjazdu było doskonalenie techniki poprzez wspinanie po tzw. jajkach, czyli technicznych boulderach, często z trudną mantlą. Sylwia skutecznie połączyła wspinanie „na ilość” z aspektem jakościowym i oprócz garści łatwiejszych przejść udało jej się pokonać również, jak sama mówi, „całkiem syty problem” o nazwie Zielony Muppet 7C+. Boulder to nowość autorstwa Pawła Jelonka, będąca kombinacją dwóch sąsiadujących problemów: startu z Muppet Show 7C+ i całej linii Prawy Zielony Szlak 7B.

 

„Dla mnie najtrudniejszym ruchem był moment przejścia z jednego balda w drugi. Wymagało to  pancernego zahaczenia pięty na tarciu. Boulder zaczyna się trawersem i oferuje siłowe wspinanie po całkiem dobrych chwytach. W sobotę wstawiłam sie w niego  po raz pierwszy i dość szybko udało mi się zrobić wszystkie ruchy, natomiast w niedzielę, już pod sam koniec wyjazdu i kompletnie bez skóry na palcach, przewspinałam całość w ciągu. Kamienna Góra to świetny piaskowcowy rejon, do którego warto zajrzeć.” – mówi Sylwia.


Wspinanie w piachach spodobało się tarnowiance na tyle, że z końcem października planuje ona dłuższy wyjazd w tamtejsze rejony. Co zamierza przywieźć ze sobą tym razem?


„Mam nadzieję, że forma i pogodą dopiszą ☺” – odpowiada zagadkowo Sylwia.


Trzymamy kciuki!

 

 

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2014-11-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kotki i inne bulderowe produkcje

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-10-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Na Kamiennej Górze

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2014-08-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Solówka na dynamicznym 7c+

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2014-08-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Emilia Gruszewska w Tarnie

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2014-07-28
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kilka dni w Magic Wood

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com