facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Świetne starty Polaków w Pucharze Świata w Biegach Górskich

Mountain Running World Cup 2015 to sześć biegów. Za nami już dwie edycje. W tym roku w cyklu planuje wystartować mocny polski team w składzie Dominika Wiśniewska-Ulfik, Kamil Jastrzębski, Piotr Czapla i Rafał Ulfik.

 

Pierwszą edycję rozegrano w słoweńskiej miejscowości Żelezniki. Panowie zmagali się na dystansie 11,1 kilometrów (przewyższenie +1170 m). Kobiety musiały pokonać nieco krótszy dystans 7,3 kilometrów (przewyższenie +872). naefektywniej z teamu Biało-Czerwonych zawalczyła Dominika Wiśniewska-Ulfik która zakończyła zawody na doskonałej 3 pozycji. Niewiele zabrakło do podium również Kamilowi Jastrzębskiemu który po ostrej walce stracił nieco na końcówce i ostatecznie uplasował się na 5 pozycji. Piotr Czapla również załapał się do pierwszej dziesiątki na niezłej 9 pozycji. Rafał Ulfik finiszował 26. 

Druga edycja miała miejsce w francuskiej miejscowości Willer-Sur-Thur. Tutaj panowie walczyli na trasie długości 13,2 kilometrów (przewyższenie +1231 metrów) a kobiety na trasie długości 9 kilometrów (przewyższenia +822 metrów). Tym razem Dominika zakończyła zawody tuż za podium na 4 pozycji. Do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 19 sekund. Piotrek Czapla poprawił z kolei swój wynik ze Słowenii i we Francji był 8. Rafał Ulfik również lepiej niż w Słowenii - 21.

 

Gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy niecierpliwie na kolejny bieg który odbędzie się 26 lipca również w Słowenii.

 

źródło: biegigorskie.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com