facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-04
 

Sukces frekwencyjny wspinaczkowej soboty w Tarnowie!

Prawie osiemdziesięciu zawodników wzięło udział w imprezie łączącej zmagania w zawodach rankingowych PZA - Pucharu Polski Juniorów z zawodami dla wszystkich chętnych, którzy chcieli sprawdzić się na ściance wspinaczkowej.
W rywalizacji pucharowej PZA walczyli doświadczeni zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych juniorów młodszych i juniorów. Na starcie stawiło się 27 zawodników z różnych miast Polski, między innymi Lublina, Wadowic, Warszawy. Nie zabrakło również reprezentantów tarnowskich klubów MKS Tarnovia i Pałacu Młodzieży Tarnów.

W rozgrywanych po raz pierwszy w historii zawodach Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas wystartowało 51 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych do 14, do 18, do 30 i powyżej 30 lat. Specjalnie dla nich przygotowana została bardzo łatwa trasa wspinaczkowa, pomiar czasu odbywał się za pomocą systemu PZA, zawodnicy startowali z platform startowych i wspinali się do platformy wyłącznika czasu.

Puchary dla zwycięzców w rywalizacji juniorów, fot. Edyta Ropek

Organizowane przez Edytę Ropek, Polski Związek Alpinizmu, MKS Tarnovia i Ściankę wspinaczkową La Roca zawody przyciągnęły wielu pasjonatów wspinaczki, były okazją do rywalizacji na poziomie amatorskim osób, które nie zajmują się tym sportem profesjonalnie.

„Cieszę się, że w Tarnowie mamy aż tylu pasjonatów wspinaczki. Rywalizacja we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta, wszyscy uczestnicy na przygotowanej trasie radzili sobie bardzo dobrze. Z pewnością wielu z tych zawodników w przyszłości będzie startować w zmaganiach pucharowych Polskiego Związku Alpinizmu”
– komentowała po zawodach Edyta Ropek.

Najmłodsi uczestnicy Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas! fot. Edyta Ropek

W przerwie między zawodami specjalny pokaz wspinaczki na czas przygotowała Edyta Ropek. Dwukrotna mistrzyni Europy w biegu na drodze służącej do bicia rekordu świata uzyskała czas 10,35 sekundy.

Wspinaczkowa rywalizacja odbyła się dzięki wsparciu naszych partnerów i sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Głównym Partnerem zawodów były Azoty Tarnów, atrakcyjne nagrody ufundował sponsor główny marka Alpinus, pozostali sponsorzy i partnerzy to Petzl, Five Ten i Tor Kartingowy Speed Race. Wsparcia zawodom udzieliły również Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Urząd Miasta Tarnowa. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Tarnowa pan Ryszard Ścigała.

Patronami medialnymi
były: Gazeta Krakowska, Radio Eska, portale: sportowytarnow.pl, climb.pl i goryonline.com

Opiekę medyczną podczas zawodów zapewniło Centrum Zdrowia Tuchów.

Pozostałe informacje i wyniki:

Informujemy, że droga wspinaczkowa z zawodów amatorów pozostanie nakręcona na ściance przez najbliższe dwa tygodnie. Istnieje możliwość biegania na niej z pomiarem czasu. Zapraszamy w godzinach otwarcia ścianki wspinaczkowej La Roca! Sprawdź, czy poprawisz swój wynik z zawodów! Zapraszamy!

Galeria zdjęć do obejrzenia na stronie: laroca.pl oraz www.goryonline.com

Źródło: laroca.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com