facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-07
 

Styczeń w Namaste - pokazy

W styczniu nie zabraknie ciekawych pokazów slajdów i spotkań z podróżnikami. Będzie mowa o Kaukazie, Pamirze, Gruzji, Wenezueli, Nepalu i Sumatrze...
Harmonogram wydarzeń styczniowych

 
"Z Nepalu do Podlesic. Przenieść Everest" - spotkanie z Aliną Markiewicz
5 stycznia 2014 o 19:00
 
Sumatra rowerem - pokaz slajdów i opowieść Jarka Czakańskiego
7 stycznia 2014 o 19:30
 
Wenezuela - pokaz slajdów i opowieść Anety Posiłek i Krzysztofa Matuli
12 stycznia 2014 o 18:00
 
Samotnie na dachu Europy - pokaz slajdów i opowieść Natalii Mach
14 stycznia 2014 o 19:00
 
Namaste czeka w górach... po raz 15
19 stycznia 2014 o 06:45
 
Planeta Kaukaz - Przystanek Gruzja. Pokaz slajdów i opowieść Małgorzaty Kowalskiej i Michała Pawełczyka
21 stycznia 2014 o 19:00
 
Namaste czeka... w Namaste
26 stycznia 2014 o 17:00
 
Pik Lenina - podobno łatwa góra. Pokaz slajdów i opowieść z wyprawy
28 stycznia 2014 o 19:00


 
Więcej o wydarzeniach...
 
"Z Nepalu do Podlesic. Przenieść Everest" - spotkanie z Aliną Markiewicz
Klub Podróżników Namaste oraz Alina Markiewicz zapraszają 5 stycznia (niedziela) o godzinie 19:00 na pokaz slajdów i opowieści nie tylko z wypraw.


Moja prelekcja to opowieść o tym, jak Himalaje były dla mnie obsesją i marzeniem, a potem stały się miejscem pracy i realizacji. Kilka podróży do Nepalu nie dało mi jednak takiej adrenaliny jak życiowa przygoda na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej.... Ten pokaz slajdów i urywki filmów to także opowieść o tym, jak ważni są ludzie, którzy towarzyszą nam na różnych etapach. Czego nauczyły mnie w codziennym życiu najwyższe góry świata, jakie cele pozwoliły zrealizować i jakie wpływ na całe życie może mieć przypadek - o tym opowiem 5 stycznia w Namaste.
Zapraszam
Alina Markiewicz

Wenezuela - pokaz slajdów i opowieść Anety Posiłek i Krzysztofa Matuli
Klub Podróżników Namaste zaprasza 12 stycznia (niedziela) o godzinie 18:00 na pokaz slajdów i opowieść z wyprawy do Wenezueli. Wstęp wolny.


Wenezuela. Kraj pięknej i dzikiej przyrody, najwyższych wodospadów. Kraj pięknych plaż i pięknych kobiet. Kraj salsy i merengue. Ale i kraj niebezpieczny i trudny. Kraj bogaty w ropę i surowce, a równocześnie doświadczający galopującej inflacji. Kraj, gdzie za lepszy telefon czy aparat fotograficzny można stracić życie, a jednocześnie miejscowi bardziej boją się policji... i wojska niż przestępców. Na dodatek to kraj, gdzie lata propagandy sprawiły, że turyści nie zawsze są mile widziani.
Aneta i Krzysztof - para, kochająca dzikie i dalekie podróże, górskie wspinaczki i wszystko to, co wyzwala w nich wysoki poziom adrenaliny. W podróżach najbardziej pasjonują ich nie tylko widoki, piękna architektura niezwykłych zabytków lecz przede wszystkim ludzie, ich kultura, religie i oni sami. Jak sami mówią, jeśli chodzi o ich podróże, to muszą być co roku na innym kontynencie, a Europę będą zwiedzać na emeryturze.
Aneta Posiłek i Krzysztof Matula zapraszają na relację z miesięcznej podróży po Wenezueli.

Samotnie na dachu Europy - pokaz slajdów i opowieść Natalii Mach
Klub Podróżników Namaste oraz Koło Turystyki Górskiej AZS SUM "Trampki" zaprasza 14 stycznia (wtorek) o godzinie 19:00 na pokaz slajdów i opowieść Natalii Mach z wejścia na Elbrus.


Ostatni rok studiów i wizja ostatnich w życiu 3-miesięcznych wakacji - trzeba je wykorzystać. Jeden sukces - ukończenie studiów - za mną, pora na zdobycie najwyższego szczytu Europy. Co z tego, że zmontowana przez Internet ekipa rozsypała się na krótko przed wyjazdem - uzbrojona w kieszonkowe rozmówki rosyjskie i opiekę siły wyższej (nazywajcie to sobie jak chcecie) ruszam w Kaukaz. Bez powrotnego biletu. Bez ścisłego planu. Zdobywam Elbrus. Po czym wygrzewam się nad Morzem Czarnym, najpierw u gospodarzy XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, następnie w dawnym przybytku Tatarów - oczywiście zwiedzając, co się da. Trochę sportu, trochę przyrody, trochę historii - zapraszam.

Planeta Kaukaz - Przystanek Gruzja. Pokaz slajdów i opowieść Małgorzaty Kowalskiej i Michała Pawełczyka
Jeszcze kilka lat temu Kaukaz był dla Polaków równie egzotycznym kierunkiem, co Iran lub Himalaje, a dojazd na miejsce kompromisem pomiędzy wygodą i ceną. W kolejnych latach poprawiła się dostępność połączeń lotniczych, aż niskobudżetowy przewoźnik ułatwił przylot nie tylko do Gruzji, ale też zwiedzanie całego regionu. Dziś w schronisku trudno spotkać kogoś, kto w Gruzji nie był. Czy warto zarezerwować bilet?


Nasze wspomnienia z Gruzji pochodzą głównie z pięknych szlaków trekkingowych Tusheti, Khevsureti i Svanetii. Opowiemy o wrażeniach, jakie pozostawił po sobie masyw góry Kazbek, który daje zasmakować innego wymiaru aktywności górskiej. Nie zapomnimy o najbardziej znanych atrakcjach turystycznych, jedzeniu, winie, kulturze i oczywiście o ludziach.
Ile relacji z Gruzji, tyle wrażeń i opinii. To jest chyba najlepsza rekomendacja dla tego ciekawego i różnorodnego regionu. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszych wspomnień i obejrzenia zdjęć. Mamy nadzieję, że po pokazie każdy nabierze energii do dalszej eksploracji Planety Kaukaz.
Michał Pawełczyk - w tygodniu programista, w wolnym czasie fotografuje i podróżuje.
Małgorzata Kowalska - towarzyszka podróży w słońcu i na lodowatym wietrze.

Namaste czeka w górach... po raz 15
Piętnasty wypad w góry pod akcją Namaste czeka... Tym razem odwiedzimy Beskid Żywiecki.


Pewnie niektórzy z was kojarzą hasło przewodnik czeka. Zapraszamy do uczestnictwa w nowym projekcie i wyruszenia wspólnie na beskidzki szlak. Proponujemy taką formułę: Namaste obmyśla trasę, spotykamy się o ustalonej porze na stacji kolejowej i ruszamy na 1-dniowy wypad w góry.
Uczestnictwo w akcji "Namaste czeka" jest bezpłatne.
Koszty wyjazdu i ubezpieczenia każdy uczestnik pokrywa we własnym zakresie.
W projekcie mogą brać udział osoby pełnoletnie.
Wymagane zgłoszenie osobiste w Klubie Podróżnika Namaste w Katowicach.
Zgłoszenia przyjmujemy od dziś :)
Ilość miejsc ograniczona.

Namaste czeka... w Namaste
Zbiórka w niedzielę, 26 stycznia o godz. 17 w Namaste w Katowicach (nie trzeba wcześnie wstawać ;) ).
Zapraszamy serdecznie wszystkich dotychczasowych uczestników wyjazdów Namaste, a także tych, którzy planują się wybrać na nasze wycieczki. Przypomnimy sobie, jakie miejsca odwiedziliśmy w minionym roku działalności akcji.
Chcemy, by to spotkanie było twórczą przestrzenią na integrację, na lepsze poznanie tych, których zna się być może "tylko z widzenia" z wyjazdów, szukanie towarzyszy na przyszłe, bliższe bądź dalsze wypady...
A jeśli znacie kogoś z gitarą, kto chciałby pograć lub macie inne pomysły zapraszamy do współpracy z nami.

Pik Lenina - podobno łatwa góra. Pokaz slajdów i opowieść z wyprawy
Klub Podróżników Namaste zaprasza 28 stycznia (wtorek) o godzinie 19:00 na pokaz slajdów i opowieść z wyprawy na siedmiotysięczny szczyt Pik Lenina. Naszymi gośćmi będą: Marek Marecki, Ela Chłap oraz Marcin Parzoch.
W lipcu 2013 roku ruszyliśmy na nasz pierwszy 7-tysięcznik. Jak wyglądały przygotowania, organizacja oraz przebieg wyprawy opowiemy 28 stycznia 2013 w Klubie Podróżników Namaste. Postaramy się odpowiedzieć:
1. Jak zorganizować i przygotować się na wyprawę w Pamir?
2. Jakie są blaski i cienie Kirgistanu ? Czy to na pewno kraj "z poprzedniej epoki"?
3 Czy i w jaki sposób udało się zdobyć PIk Lenina? Inaczej - nasza opowieść o zdobywaniu góry.
4. Na sam koniec CZy PIk Lenina jest łatwy i dlaczego warto pojechać w Pamir.
Zapraszamy :
Marek Marecki, Ela Chłap, Marcin Parzoch
 

Więcej informacji: http://www.namaste.katowice.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com