facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-03
 

Steve House rozdaje autografy w sklepie MOKO

Sponsorowany przez firmę Patagonia, obecną od tego roku także w Polsce, Steve House spotka się z fanami w sklepie Moko, w którym można obejrzeć bogatą kolekcję odzieży tej kultowej amerykańskiej marki.
8 grudnia 2012 r. o godz. 13.00 w sklepie Moko przy ulicy Zyblikiewicza 2 w Krakowie będzie gościł Steve House, gość tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Sponsorowany przez firmę Patagonia, obecną od tego roku także w Polsce, spotka się z publicznością w sklepie Moko, w którym można obejrzeć bogatą kolekcję odzieży tej kultowej amerykańskiej marki.


Steve House
zaraził się na dobre wspinaniem w Słowenii, gdzie trafił na roczną wymianę tuż po ukończeniu szkoły średniej. Po powrocie do Stanów w latach 90. swoje cele wspinaczkowe wynajdywał głównie na Alasce i w Górach Skalistych - gdyż te rejony były dla niego wtedy najłatwiej dostępne - aż wreszcie trafił w Himalaje. Jego największe osiągnięcia to wytyczenie nowej drogi na odizolowanym i mało wtedy znanym szczycie K7 w Dolinie Charakusa w Pakistanie (2004 r.) oraz pierwsze wejście na wierzchołek K7 West (2007 r.). W 2005 r. w stylu alpejskim wspinał się nową drogą na ścianie Rupal na Nanga Parbat. Reinhold Messner nazwał nagrodzonego Złotym Czekanem Steve`a House`a „najlepszym obecnie na świecie wspinaczem wysokościowym”.
 
House jest gorącym orędownikiem stylu alpejskiego, wspina się też samotnie. „Im prostsze rozwiązania zastosujesz, tym bogatsze będą Twoje przeżycia” – to jego motto. Ta filozofia odpowiada wizerunkowi firmy Patagonia, z którą jest związany. Firma wyróżnia się nie tylko wzorami i jakością swoich produktów, ale również misją, którą stara się realizować: stworzyć najlepszy produkt, nie wyrządzić szkody otoczeniu i wykorzystać biznes do inspirowania i wprowadzania rozwiązań, które będą przeciwdziałać obecnemu kryzysowi ekologicznemu. 
 
W 2010 r. Steve House miał groźny wypadek podczas wspinaczki w Kanadzie. Obecnie skupia się na pisaniu, prelekcjach dla publiczności i przekazywaniu swojego bogatego doświadczenia młodym adeptom wspinaczki. Udziela się w środowisku wspinaczkowym. Mieszka w Colorado z żoną Evą.

 
W sobotnie wczesne popołudnie 8 grudnia będzie można porozmawiać ze Steve`m Housem o wrażeniach z jego wspinaczek oraz zdobyć autograf. Przy okazji sklep Moko zaprasza do zapoznania się z najnowszą kolekcją odzieży marki Patagonia.

 
Dodatkowo fanów Steve`a House`a zapraszamy w sobotni wieczór na jego prelekcję w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
 
Więcej informacji: 
www.e-moko.pl
www.kfg.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com