facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-26
 

Startuje VIII Polar Sport Skitour im. Basi German

Już w ten weekend w Zawoi zmierzą się skutourowcy z całej Polski. Na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m będą walczyć w Polar Sport Skitour im. Basi German.
W tym roku organizatorzy spodziewają się, że na starcie pojawi się około 200 zawodników. Warunki jakie panują obecnie w Beskidzie Żywieckim sprzyjają organizacji zawodów skiturowych.

Zawodnicy zmierzą się na trasie, której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia (1047 m n.p.m.), a cała pętla o długości około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższeń. Organizatorzy przewidzieli też dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”. Na tej samej trasie odbędzie się również Puchar Babiogórskiego Parku Narodowego. Impreza zaliczana jest również do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim, i na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych.


Ósma edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się na trasie z profesjonalnymi zawodnikami i porównać własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju, ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można przegapić. Dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby startować w zawodach przygotowano darmowe testy nart marki K2 oraz Voelkl. Specjalny namiot zostanie rozstawiony przy górnej stacji wyciągu na Mosornym Groniu.

Biorąc pod uwagę liczbę startujących z naszego kraju zawodników są to już największe tego typu zawody w Polsce. W ubiegłym roku zmieniono nazwę zawodów; pojawiło się w niej imię i nazwisko patrona Basi German, entuzjastki gór, która wspólnie z grupą znajomych pasjonatów skialpinizmu była pomysłodawcą zawodów w Zawoi. Zginęła w 2011 roku w lawinie w Tatrach,  zmianą nazwy organizatorzy chcieli upamiętnić jej zaangażowanie i wkład w popularyzację skituringu w Polsce.


W ramach pakietu startowego organizatorzy przygotowali w tym roku wypalany w drewnie pamiątkowy medal, który otrzyma każdy zawodnik, a także unikalne koszulki i okolicznościowe naklejki, a dla zwycięzców regionalne puchary oraz bony wartościowe.

Wpisowe jakie zawodnicy muszą zapłacić za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Dynafit wśród uczestników zostaną rozlosowane bony zakupowe o wartości 10 tys. zł. a łączna suma nagród wyniesie w tym roku 50 tys. złotych.

Start zawodów zaplanowano na 2 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol.

Szczegóły na stronie organizatora:
www.polarsport.pl/zawody
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com