facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-21
 

Start Polaków na Pucharze Świata w Hall

Pechowo zakończył się start Polaków w pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering.

Pechowo zakończył się start Polaków w pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering.


Arena zmagań, fot. Arkadiusz Kamiński
Nasi reprezentanci walczyli w miniony weekend o punkty w rankingu IFSC. Niestety okolice Tyrolu okazały się niezbyt przyjazne dla naszych sportowców, najlepszy wynik uzyskał Tomasz Oleksy (Bergson, Poldim, Evolv), zajmując 26 miejsce, ale i on może mówić o pechu, ponieważ nie awansował do kolejnej rundy zawodów - półfinałów, o czym zdecydowała tylko jedna próba do chwytu bonusowego. Drugi z Polaków, Jacek Matuszek zajął odległe 81 miejsce. Nasze zawodniczki również wypadły słabo, Agata Wiśniewska (CW Gato, Boreal) zajęła 48 miejsce, a Edyta Ropek (Bergson, Five Ten) 53 miejsce. Zwycięzcami pierwszej eliminacji pucharu świata zostali reprezentanci gospodarzy, Anna Stohr i Kilian Fishhuber, drugie lokaty wywalczyli Rosjanie Yulia Abramchuk i Dmitry Sharafutdinov, trzecie pozycje zajęli Szwedka Angelica Lind i Amerykanin Daniel Woods.

 Tomas Mrazek, fot. Arkadiusz Kamiński


Anna Stohr, fot. Arkadiusz Kamiński


Olga Bibik, fot. Arkadiusz Kamiński


Angelica Lindl, fot. Arkadiusz Kamiński


Daniel Woods, fot. Arkadiusz KamińskiKolejna impreza z cyklu Pucharu Świata już w tę niedzielę. We włoskim Trento odbędzie się pierwsza tegoroczna eliminacja Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki na czas, w której wystartuje liczna reprezentacja Polski.

Arkadiusz Kamiński

2008-04-21

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com